Niezwykły gość na próbie musicalu "Piloci"

Niezwykły gość na próbie musicalu "Piloci" (fot. TM Roma)

Od kwietnia br. na deskach Teatru Muzycznego ROMA trwają próby do spektaklu "Piloci".

„Piloci” to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi przede wszystkim związanymi z Bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę.

Ostatnio na próbie musicalu „Piloci” pojawił się major pilot Jerzy Główczewski, jeden z ostatnich żyjących Polaków, którzy w czasie II wojny światowej latali w szeregach Royal Air Force. Mjr pil. Jerzy Główczewski urodził się 19 listopada 1922 r. w Warszawie. W lotnictwie służył od 1942 r., a od września 1944 w stacjonującym wówczas już we Francji 308 Dywizjonie Myśliwskim tzw. "Krakowskim". Krótko był też pilotem 317 Dywizjonu tzw. "Wileńskiego". Do końca wojny wykonał równo 100 lotów bojowych, przede wszystkim na bombardowanie i atakowanie bronią pokładową celów naziemnych – zgrupowań wojsk niemieckich.

Pan Jerzy w listopadzie skończy 95 lat i jest w znakomitej formie. Mieszka obecnie w Nowym Jorku, ale przyjechał do Polski na kilka tygodni w związku z promocją swojej wspomnieniowej książki zatytułowanej „Ostatni pilot myśliwca”.

Spędził u nas kilka godzin i dzielił się swoimi wspomnieniami. Byliśmy zaszczyceni jego wizytą. Mamy nadzieję, że pan Jerzy niebawem znowu nas odwiedzi – mówią pracownicy Teatru Muzycznego ROMA.

Niedawno zakończono też dni zdjęciowe, podczas których nagrywany był materiał, który będzie wykorzystywany w spektaklu.

Sebastian Gonciarz, II reżyser, autor scenariuszy walk powietrznych mówi o pracy na planie: „Teatr Muzyczny ROMA to nowoczesne rozwiązania i efekty. Apetyt rośnie z każdą produkcją, więc chcemy zaskoczyć widzów i tym razem. Wykorzystując greenbox nagrywaliśmy fragmenty scen lub całe sceny, które dzięki technice wpleciemy w opowiadaną historię… ”.

Prapremiera planowana jest na 7 października 2017 r.

Od dziś (18 maja) można kupić bilety na musical "Piloci" na wszystkie spektakle do końca roku.

Najwierniejsi fani nie zawiedli! Do kas już ustawiła się kolejka. Specjalne dwa pokazy przedpremierowe możecie zobaczyć jako pierwsi w dodatku z 20% rabatem! Wystarczy 18 maja zameldować się w Teatrze ROMA na Facebooku i przed zakupem pokazać to na urządzeniu mobilnym kasjerowi, by otrzymać 20% zniżki na spektakle przedpremierowe 5 i 6 października! Więcej informacji na stronie Teatru Muzycznego ROMA.

Znana jest już pełna obsada musicalu "Piloci" (link).

Źródło: Teatr Muzyczny ROMA
comments powered by Disqus