Najszybszy wśród pilotów kolejną gwiazdą Świdnik Air Festival

Łukasz Czepiela (fot. Predrag Vuckovic/Red Bill Content Pool)

Niedawno poznaliśmy nazwisko pierwszej lotniczej gwiazdy, która zaprezentuje się podczas Świdnik Air Festival. Dziś wiemy, że kolejnym podniebnym wirtuozem, który pokaże się w Świdniku, będzie Łukasz Czepiela.

Już wiadomo, że do Świdnika przyleci Artur Kielak, wielokrotny re­prezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolo­towej, były mistrz Polski w akrobacji samolotowej advanced, członek Akrobacyjnej Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej, srebrny i brązowy medalista w konkurencjach akrobacji samolotowej w 2015 roku na Światowych Igrzyskach Lotniczych w Dubaju. Artur Kielak, jest również współtwórcą pierwszego zespołu akrobacyjnego na świecie, który składa się z samolotu akrobacyjnego oraz bojowego samolotu myśliwskiego MIG-29. Zespół Xtre­me Sky Force trenuje i występuje z powodzeniem od 2016 roku.

Kolejnym podniebnym wirtuozem będzie Łukasz Czepiela. Już jako 6-latek podjął odważną decyzję, że zostanie pilotem. Zainspirował go pokaz świdniczanina Janusza Kasperka, wielokrotnego mistrza świata w akrobacji samolotowej. Uparcie dążył do realizacji swojego marzenia. Na co dzień Łukasz Czepiela zasiada za sterami Airbusa linii lotniczych WizzAir. Kilka lat temu rozpoczął swoją wielką przygodę z Red Bull Air Race, czyli prestiżowymi wyścigami lotniczymi.

W 2014 roku moje marzenie stało się rzeczywistością. Teraz czuję, że dorosłem do bycia lepszym sportowcem, bardziej głodnym niż kiedykolwiek, by zdobywać podium – mówi Łukasz Czepiela.

Na stopniach podium udało się mu stanąć już kilkukrotnie. Zeszłoroczne zmagania w zawodach Challenger Cup – będących przedsionkiem klasy mistrzowskiej, zakończył na trzecim miejscu i jak podkreśla, to nie jest jego ostatnie słowo. W tej chwili Łukasz Czepiela jest najlepszym polskim pilotem wyścigowym.

Obaj piloci otwierają długą listę podniebnych gwiazd, które już w czerwcu będą latać nad Świdnikiem. Kolejne nazwiska zostaną ujawnione już niebawem.

Air Festival, to dla nas duże wyzwanie, ale i ogromna radość – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Cieszymy się, że w mieście, które od początku istnienia związane jest z lotnictwem, będziemy gościć i podziwiać umiejętności najlepszych pilotów. Już dziś zapraszam wszystkich fanów awiacji do Świdnika na 9 i 10 czerwca.

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus