Na skrzydłach kariery w PZL Mielec
Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., spółka zależna Sikorsky Aircraft Corporation, są największym w Polsce producentem samolotów, śmigłowców i struktur lotniczych. Firma jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie przedstawicielem krajowego przemysłu lotniczego, a jej historia sięga okresu międzywojennego.
W listopadzie 2015 roku Sikorsky Aircraft i PZL Mielec zostały przejęte przez Lockheed Martin z siedzibą w Bethesda, w stanie Maryland, USA. PZL Mielec to obecnie największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi.
Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu to jeden z największych pracodawców w regionie, a zarazem firma mająca wpływ na rozwój gospodarczy i ekonomiczny Mielca i całego regionu. Firma zatrudnia niemal 1600 osób.
Aktualna linia produktów firmy obejmuje:
- S-70i BLACK HAWK – wielozadaniowy śmigłowiec przeznaczony na rynki międzynarodowe,
- struktury - segmenty kabinowe, pylon, stożek, struktury śmigłowca UH-60M BLACK HAWK™,
- M28 - dwusilnikowy samolot turbośmigłowy klasy STOL (krótkiego startu i lądowania), przeznaczony do wykonywania zadań lokalnego transportu pasażerskiego i cargo, ewakuacji medycznej i ratunkowej,
- M28B Bryza - odmiana wojskowa modelu M28, przeznaczona do wykonywania zadań specjalnych (zależnie od zabudowanych systemów).
M28B BRYZA
Sukces naszej firmy opieramy na kilku filarach, którymi są:
- Etyka. Przestrzeganie zasad określonych w Kodeksie Etyki Lockheed Martin jest obowiązkiem wszystkich pracowników PZL Mielec na każdym szczeblu organizacyjnym. Prawość, uczciwość, budowanie zaufania, okazywanie szacunku to fundamentalne wartości reprezentujące ramy służące do podejmowania decyzji oraz będące podstawą kształtowania relacji między pracownikami.
- Bezpieczeństwo pracy i troska o środowisko. Jednym z priorytetów jest dla nas bezpieczeństwo i higiena pracy. Możemy pochwalić się rekordową liczbą dni bez poważnego wypadku na terenie firmy. Pod tym względem jesteśmy wzorem dla wszystkich firm należących do rodziny Sikorsky. Jesteśmy zdobywcą m.in. Certyfikatu Zielone Biuro 2009 czy Panteonu Polskiej Ekologii 2011. Jednym z ostatnich osiągnięć jest nagroda Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej 2013 r. przyznana przez Państwową Inspekcję Pracy.
M28
SOLIDNY PRACODAWCA
Podstawą sukcesów odnoszonych przez firmę jest wiedza i doświadczenie pracowników, a jej przyszłością są ludzie zaangażowani i gotowi do działania. Dbając o zadowolenie i rozwój naszych pracowników, co roku firma przeprowadza badania satysfakcji i zaangażowania kadry oraz wdraża szereg inicjatyw umożliwiających załodze stałe podnoszenie kwalifikacji, m.in. unikatowe programy edukacyjne, dzięki którym każdy pracownik może podjąć kształcenie na uczelniach wyższych. Z programów skorzystało już ponad 600 osób. Mielecka fabryka jest także kilkukrotnym zdobywcą prestiżowych nagród Solidnego Pracodawcy Roku.
Firma realizuje programy rozwojowe, które umożliwiają nabycie nowych kompetencji i zwiększają wartość intelektualną załogi. Do takich programów można zaliczyć m.in.: Karierę Inżyniera, Mentoring wewnętrzny i zewnętrzny, Akademię Programisty CNC, Akademię Mistrza czy Program Rozwoju Obszaru Produkcji.
PZL Mielec inwestuje również w rozwój pracowników poprzez unikalne programy edukacyjne, polegające na wsparciu edukacji wyższej pracowników na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych. Programy te zakładają możliwość finansowania nie tylko kosztów czesnego, ale również kosztów podręczników i innych opłat akademickich. W ten sposób pracodawca wzbogaca kompetencje zawodowe załogi, jak również motywuje do dalszej pracy i pielęgnuje lojalność wobec firmy.
Black Hawk S70i
Kształcenie i rozwój pracowników są podstawą dla rozwoju firmy i osiągania znakomitych wyników biznesowych. Pracownicy Polskich Zakładów Lotniczych są objęci kompleksowym systemem szkoleń, oferującym:
- szkolenia menadżerskie,
- szkolenia, które dające konkretną „twardą” wiedzę do pracy na danym stanowisku, np. wiedzę z zakresu księgowości,
- szkolenia rozwijające umiejętności „miękkie”, takie jak: umiejętności prezentacji, komunikacji interpersonalnej i itp.,
- szkolenia z narzędzi systemu operacyjnego ACE (Achieving Competitive Excellence) opartego na filozofii Lean,
- kursy komputerowe,
- szkolenia z zakresu BHP oraz systemu bezpieczeństwa produkcji specyficznego dla przemysłu lotniczego,
- szkolenia związane z uzyskiwaniem i utrzymywaniem specjalistycznych uprawnień.
Z uwagi na zakres działalności w firmie cenione są szeroko rozwinięte kompetencje językowe, które pracownicy mogą pozyskiwać i doskonalić poprzez szereg kursów językowych i inicjatyw pracodawcy. Firma proponuje naukę języka angielskiego specjalistycznego na różnych poziomach zaawansowania, udział w panelach dyskusyjnych biznesowych i technicznych, dostęp do platformy językowej ze słownictwem technicznym-lotniczym, oraz możliwość samokształcenia z wykorzystaniem ogólnobiznesowych audiobooków językowych.
PRACA W PZL MIELEC
Aby zaspokoić stale rosnące potrzeby kadrowe i zapewnić firmie nowe talenty firma Polskie Zakłady Lotnicze poszukują potencjalnych kandydatów do pracy poprzez rekrutację zewnętrzną. Z uwagi na specyfikę branży, szczególnie poszukiwani są kandydaci z następujących grup zawodowych: konstruktor, technolog, kontroler jakości, mechanik lotniczy, monter płatowców i śmigłowców, wykwalifikowani pracownicy fizyczni – np. ślusarz, wytaczarz, malarz, a także specjaliści w pozostałych obszarach biznesowych: sprzedaż, finanse czy zakupy.
W PZL Mielec dużą wagę przywiązuje się również do rekrutacji wewnętrznej, jako metody rozwoju i awansu naszych najlepszych pracowników. Zgodnie z założeniami polityki personalnej duża część nowych stanowisk obsadzana jest przez naszych dotychczasowych pracowników. Doceniamy ich potencjał oraz zaangażowanie, oferując możliwość obejmowania kolejnych stanowisk w strukturze organizacyjnej firmy.
Standardowo proces rekrutacji do Polskich Zakładów Lotniczych składa się z następujących etapów:
- selekcja aplikacji - formularz wypełniony na naszej stronie internetowej wraz z załączonym CV, listem motywacyjnym w wersji polskiej i ewentualnie angielskiej,
- telefoniczna rozmowa kwalifikacyjna mająca na celu weryfikację elementarnych kryteriów, które kandydat musi spełniać na danym stanowisku pracy (w tym znajomość języka angielskiego),
- rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem HR oraz kierownikiem liniowym - przy okazji tej rozmowy kandydat proszony jest o przedstawienie kopii dokumentów potwierdzających posiadanie kluczowych, wspomnianych w ogłoszeniu certyfikatów i zaświadczeń, oraz listów lub kontaktów referencyjnych,
- możliwy jest także etap praktycznych testów, np. test umiejętności pilotażu na stanowisku pilota statków powietrznych. Na tym etapie możliwe jest wykorzystanie innych metod oceny kompetencji kandydatów np. assesment center lub próbki pracy,
- rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym przełożonym, kierownikiem liniowym oraz reprezentantem HR służąca podjęciu decyzji o zatrudnieniu kandydata. Aby zgłosić swoją kandydaturę do pracy w PZL Mielec należy złożyć swoją aplikację na konkretne stanowisko lub na ofertę ogólną aplikując na naszej stronie internetowej. Aplikacje przyjmowane są jedynie w formie elektronicznej.
KONTAKT DO PIONU PERSONALNEGO:
Rekrutacja: tel. (+4817) 743 18 08, (+4817) 743 12 94
Praktyki i staże: tel. (+4817) 743 13 61
Artykuł sponsorowany
Komentarze