Na lotnisku w Kąkolewie rozpoczęto budowę nowego obiektu
Niedawno na lotnisku w Kąkolewie ruszyły prace nad budową nowoczesnego kompleksu, który połączy funkcje hotelowe, konferencyjne oraz hangarowe. Inwestycję realizuje Przemysław Budźko, przedsiębiorca z Opalenicy i entuzjasta lotnictwa.
Powstający obiekt ma nie tylko służyć bieżącej działalności lotniska, ale także wspierać działalność nowo utworzonego Stowarzyszenia „Skrzydła Wielkopolski”.
Nowa infrastruktura: hangar i przestrzeń konferencyjna
Projektowany kompleks będzie się składał z dwóch części – hangaru lotniczego o powierzchni użytkowej 2189,20 m², przeznaczonego do przechowywania i obsługi samolotów oraz dwukondygnacyjnego budynku hotelowo-konferencyjnego o powierzchni użytkowej 741,78 m².
Dwukondygnacyjna część hotelowo-konferencyjna pomieści jedenaście pokoi 2-osobowych, dwie sale konferencyjne, biura oraz zaplecze gastronomiczne. Planowana jest również przestrzeń techniczna i magazynowa. Projekt części hotelowo-konferencyjnej charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, które zapewnią naturalne oświetlenie i możliwość obserwowania ruchu lotniczego.
Autorkami projektu są mgr inż. arch. Magdalena Boruc (główna projektantka) oraz mgr inż. arch. Anna Klamek (projektantka elewacji).
Miejsce na konferencje i integrację
Nowo powstający obiekt ma być dostosowany do organizacji różnorodnych wydarzeń nie tylko sportowych związanych z lotnictwem, takich jak pokazy lotnicze czy zawody w sportach lotniczych.
Inwestor przewiduje możliwość organizowania w kompleksie konferencji i szkoleń, zjazdów branżowych i sympozjów, czy imprez integracyjnych.
„Skrzydła Wielkopolski” – nowa inicjatywa wspierająca rozwój lotnictwa
W przyszłości kompleks stanie się także siedzibą stowarzyszenia „Skrzydła Wielkopolski”, które zostało powołane do życia w styczniu tego roku. Organizacja stawia sobie za cel integrację środowiska lotniczego oraz promowanie wiedzy i umiejętności związanych z awiacją.
Do kluczowych zadań stowarzyszenia należą:
- Organizacja zawodów i wydarzeń sportowych, prowadzenie działalności szkoleniowej, a także wspieranie młodzieży w nauce i wypoczynku związanym z lotnictwem i modelarstwem.
- Wspieranie innowacji technicznych, wynalazczości i innowacyjności w lotnictwie, rozwój infrastruktury oraz działalność naukowo-badawcza.
- Ratownictwo i obronność, w tym działania na rzecz ochrony ludności oraz wsparcie inicjatyw związanych z pomocą ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych.
- Pielęgnowanie tradycji lotniczych oraz integracja środowiska lotniczego.
Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064872249359
Komentarze