Przejdź do treści
Samolot i samochód Straży Miejskiej na lotnisku Inowrocław (fot. Robert K-YK)
Źródło artykułu

Myślisz, że to zwykła łąka? Jesteś w dużym błędzie

"Do tej pory próbowaliśmy pouczać spacerowiczów przez dozorców i pracowników, teraz postanowiliśmy korzystać z ochrony" – powiedział redaktorom portalu ki24.info Sławomir Jędrzejczak, członek zarządu Aeroklubu Kujawskiego.

Okazuje się, że na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego dochodzi do sytuacji, które mogą sprowadzić poważne zagrożenie.

Jak poinformował portalu ki24.info Sławomir Jędrzejczak, płyta inowrocławskiego lotniska nie jest łąką. Znajdują się na niej trzy pasy startowe o nawierzchni trawiastej, ograniczone ogranicznikami z białych płyt.

Elementy i wyznaczone przez nie pasy, nie są widoczne dla zabłąkanych spacerowiczów, a jedynie dla tych, którzy znajdują się w powietrzu.

Osoby znajdujące się na polu wzlotów stanowią zagrożenie dla siebie oraz członków załóg statków powietrznych. Nasze lotnisko jak wszystkie inne lotniska znajduje się w rejestrze i dlatego podlega tym samym przepisom, które można znaleźć na stronach Urzędu Lotnictwa Cywilnego – wyjaśnia członek zarządu Aeroklubu Kujawskiego.

Na lotnisko przy ul. Toruńskiej obowiązuje więc zakaz wchodzenia osób trzecich. Każde wejście na teren płyty lotniska będzie traktowane jak wykroczenie. Za łamanie przepisów na terenie inowrocławskiego lotniska, obowiązują te same kary za wykroczenia, które dotyczą innych lotnisk.

Zagrożeniem dodatkowym są też puszczane wolno przez spacerowiczów psy. Zwierzęta rozkopują darń i tworzą nierówności i dziury. Te z kolei są niezwykle niebezpieczne podczas startów i lądowań statków powietrznych.

Do tej pory próbowaliśmy pouczać takie osoby przez dozorców, pracowników itd. Teraz sytuacja zmusza nas do tego, by skorzystać z ochrony lotniska oraz pomocy służb, a te mogą stosować adekwatne kary – informuje Sławomir Jędrzejczak.

Więcej informacji na stronie www.ki24.info

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony