Przejdź do treści
Źródło artykułu

Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start w Chrcynnie

W dniu 9 czerwca 2024 r. o godz. 10:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Warszawy Modeli Swobodnie Latających  – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.

Jest to impreza podsumowująca całoroczne szkolenie podstawowe, realizowane w klubach modelarskich – na terenie całego kraju. W tym roku mija 56 lat od zorganizowania pierwszej edycji zawodów MMLnS. Są one rozgrywane między innymi w konkurencji modeli szybowców swobodnie latających F1A/M, znanych powszechnie, jako „JASKÓŁKA”, czy też modeli rakiet czasowych z
taśmą hamującą S6A.

Organizatorem zawodów jest Aeromodelklub Artbem Bemowskiego Centrum Kultury. Współorganizatorami są: Aeroklub Warszawski i Sekcja Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” Ośrodka Kultury Wieliszew.

W zawodach uczestniczyć mogą dziewczęta i chłopcy do lat 16, tzn. urodzeni w roku 2008 lub później (liczy się tylko rok urodzenia). Licencje sportowe FAI – nie są wymagane.

Mistrzostwa rozegrane będą zgodnie z regulaminem zawodów modeli latających dla juniorów młodszych, opublikowanym w "Systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w modelarstwie lotniczym i kosmicznym" – Edycja 2018 oraz Regulaminem P-30.

Podczas Mistrzostw rozgrywane będą konkurencje:
• F1A/M – modele szybowców swobodnie latających typu „Jaskółka”,
• F1H – modele szybowców swobodnie latających,
• P-30 – modele latające z napędem gumowym,
• S6A – modele rakiet czasowych z taśmą hamującą.

Warunkiem uczestnictwa jest przysłanie formalnego zgłoszenia na adres: bogdan.wierzba@bemowskie.pl w nieprzekraczalnym terminie do 2 czerwca 2024 r.

Więcej informacji o zawodach w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: bemowskie.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony