Mistrzowie Świata i Europy podbiją łomżyńskie niebo!

XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2015 w Łomży (fot. FotoGabs)

XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2015, których współorganizatorem jest prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, pod jego i wojewody podlaskiego patronatem, już coraz bliżej! Jak co roku, w Łomży nie zabraknie podniebnych zmagań. 

Mistrzostwa w Łomży od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród pilotów mikrolotowych. Na ubiegłoroczne, jubileuszowe Mistrzostwa, zleciała się rekordowa liczba 52 skrzydeł. Oprócz motoparalotni i motolotni, wiatrakowce, samoloty ultralekkie, a na pożegnanie pierwszy raz w Łomży wylądował motoszybowiec! Wygląda na to, że w tym roku rekord może zostać pobity, bo już zapowiedziało się 20 motolotni i samolotów ultralekkich oraz 4 wiatrakowce z całej Polski, goście z Czech i Litwy.

W tym roku należy przygotować się na wspaniałe podniebne widowisko. Nasi przyjaciele motoparalotniarze i mikrolociarze na tegorocznych Mistrzostwach Świata i Europy wywalczyli złote medale. Jest mi niezmiernie miło, że ponownie na łomżyńskim niebie będziemy gościć mistrzów. Już zapowiedzieli się Alek Dernbach, wiatrakowcówy Wicemistrz Europy i złota kadra PPG pod przewodnictwem trenera  Adama Paski – mówi Władysław Tocki, redaktor naczelny tygodnika „Kontakty”, organizator XVI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2015, które w tym roku odbędą się w dniach 25-27.09.2015 r.

Oprócz mistrzowskiej kadry Adama Paski zobaczymy tradycyjnie paralotniarzy z Chełma, Suwałk, Rzeszowa, Gdyni, Warszawy, Krakowa, Radomia, Białegostoku i, jak zwykle, jeszcze nie wiadomo skąd.


Nocny slalom (fot. T.Kudaszewicz)

Mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami rozegrane zostaną w dwóch klasach: motolotni, samolotów ultralekkich (ulm) i wiatrakowców oraz paralotni z napędem (PPG/PPGG). Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się w przelocie przez bramkę i celności lądowania. Pilotom paralotni trener Kadry Adam Paska przygotował slalom na pylonach, celność lądowania i nawigację.

– Od 16 lat staramy się zapewnić atrakcje zarówno licznej publiczności, która odwiedza nasze Mistrzostwa, jak i naszym przyjaciołom pilotom. I tym razem nie będzie inaczej – zapowiada Władysław Tocki.


Przeczytaj również:
XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2015 w Łomży

Źródło: Tygodnik "Kontakty"
comments powered by Disqus