Minister Siemoniak na dyżurze COP

Minister Siemoniak na dyżurze Centrum Operacji Powietrznych

Minister obrony Tomasz Siemoniak odwiedził w ostatnim dniu 2012 roku pełniących dyżur – jak w każdy inny dzień roku - żołnierzy i pracowników podwarszawskiego Centrum Operacji Powietrznych.

Towarzyszyli mu generał dywizji Anatol Wojtan, reprezentujący szefa Sztabu Generalnego WP oraz generał dywizji pilot Sławomir Kałuziński, zastępca dowódcy Sił Powietrznych-szef Szkolenia. Rolę gospodarzy wypełniali generał dywizji pilot Jan Śliwka i generał brygady pilot Marian Jeleniewski, dowódca i zastępca COP. Po zwiedzeniu obiektów COP minister wpisał się do Księgi Pamiątkowej tej jednostki.

„W COP nie ma dni świątecznych i wolnych. Tu na okrągło trwa służba”, powiedział minister dziennikaorzom przypominając, że odwiedził Centrum również 1 stycznia, w pierwszym dniu nowego roku. 31 grudnia miał okazję przekonać się o efektach poczynionych w ostatnim okresie inwestycji.

Minister pochwalił lotników za udane rok szkoleniowy i misyjny. Docenił uzyskany nalot (ponad 42 tysiące godzin), uczestnictwo w ćwiczeniach „Red Flag” i postępy w modernizacji technicznej. Wspomniał o wykonaniu 43 z 44 zaleceń komisji ministra Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku. Zapowiadając kolejny intensywny rok szkoleń i ćwiczeń, życzył wszystkim lotnikom dobrej, szczęśliwej i bezpiecznej służby.


tekst: ppłk Artur Goławski

zdjęcia: mjr Robert Siemaszko/DPI MON

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus