Przejdź do treści
Źródło artykułu

Mielec: jest przetarg na montaż samolotu LIM przy rondzie

Jak poinformował niedawno portal Hej.mielec.pl, Urząd Miejski w Mielcu ogłosił przetarg na budowę pomnika samolotu LIM 5. Stanie on przy rondzie na osiedlu Rzochów.

Miasto samolot LIM 5 posiada od 2016 roku. Maszyna wypożyczona z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przeszła renowacje, po czym pojawiły się zapowiedzi, że stanie ona przy jednym z mieleckich rond.

Początkowo LIM znajdować miał się przy skrzyżowaniu obwodnicy z drogą w kierunku Kolbuszowej. Tu pojawiły się jednak problemy z własnością terenu i ostatecznie posadowienie samolotu było niemożliwe.

Znaleziono nowe miejsce - na działce przy rondzie Bronisława Greissa, na zjeździe z obwodnicy do ul. Dębickiej. W 2020 roku rada miejska przyjęła uchwałę w tej sprawie.

W sierpniu 2021 roku magistrat zlecił opracowanie dokumentacji projektowej dla tego zadania, a kilka dni temu ogłosił przetarg na montaż samolotu przy ul. Dębickiej. Pomnik ma być gotowy w ciągu 120 dni od momentu podpisania umowy pomiędzy wykonawcą a Urzędem Miejskim w Mielcu. W budżecie miasta na montaż samolotu zaplanowano 123 tys. zł.

Miasto, po montażu samolotu, ma też przejąć maszynę na własność. Takie są uzgodnienia z krakowskim muzeum.

Więcej informacji na stronie www.hej.mielec.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony