Michał Wieczorek zwycięzcą 56 Lotu Południowo-Zachodniej Polski

Zwycięzcy 56 Lotu Południowo-Zachodniej Polski

Michał Wieczorek znowu wygrywa Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, drugie miejsce zajął Krzysztof Wieczorek, a trzecie Krzysztof Skrętowicz.

Zawody w ramach 56 Lotu Południowo-Zachodniej Polski odbywały się na podkrakowskim lotnisku w Pobiedniku Wielkim od 10 od 13 maja. Impreza organizowana jest przez Aeroklub Krakowski i Komisję Samolotową Aeroklubu Polskiego. Wcześniej, w dniach 08-10.05.2018r. w Aeroklubie Krakowskim został przeprowadzony trening  zawodników samolotowej kadry narodowej w lataniu precyzyjnym.

Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego, stowarzyszenie zorganizowało zawody złożone z trzech konkurencji.

Nikt wtedy nie spodziewał się, iż skromne plany krakowskiej społeczności stworzą jedne z najpoważniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów samolotowych naszego globu, organizowane cyklicznie po dziś dzień.


  Pełne wyniki rywalizacji:


 

Źródło: Wieczorek Flying Team
comments powered by Disqus