Przejdź do treści
Źródło artykułu

Mazury AirShow 2024 z wizją nowatorskich akcentów

Pokazy lotnicze zawsze wzbudzają zainteresowanie społeczne i są najaktywniejszą formą promocji lotnictwa a dla marzycieli podniebnych doznań lotniczych okazją do szczególnej formy konfrontacji marzeń z samolotami i ich pilotami.

Kierując się dotychczasowymi doświadczeniami w organizacji: Festynu Lotniczego Kętrzyn (1999), Festynów Lotniczych Mazury (2000-9), Mazury AirShow (2010-22), 25 edycji Międzynarodowych Zlotów Przyjaciół Lotnictwa jak i pewnego epizodu pn. Europejski Jarmark Lotniczy, w Aeroklubie Krainy Jezior zaplanowano wzbogacenie programowe najważniejszej imprezy lotniczej na Mazurach o nowe elementy mogące mieć szczególne znaczenie dla środowiska lotniczego.

Większość pokazów lotniczych jest publicznymi widowiskami głównie dla osób spoza środowiska lotniczego.

Bohaterami takich widowisk oczywiście są piloci, skoczkowie, załogi lotnicze.  

Od wielu lat organizując Mazury AirShow z finalnym widowiskiem dla publiczności nie zapominaliśmy o akcji międzynarodowego promowania Lotniczych Mazur ale i o niektórych atrakcjach dla załóg lotniczych – uczestnikach mazurskich pokazów i zlotów – mówią członkowie Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior.

Rozważając założenia organizacyjno-programowe Mazury AirShow 2024 r. Zarząd AKJ chce zadbać o równowagę oferty dla publiczności ale i dla szeroko rozumianego środowiska lotniczego (producentów, organizacji lotniczych, lotnictwa państwowego-wojskowego, Straży granicznej i policji oraz szczególnie dla pilotów, skoczków czy operatorów dronów).

Nie interesują nas modne nocne popisy lotnicze, atrakcyjne dla publiczności ale absorbujące pilotów i służby lotnicze – tłumaczą.

Zgodnie z dotychczasową tradycją podczas MAS 2024, jak i w latach poprzednich będą dwa bloki pokazów w sobotę 3 sierpnia (12:00-14:00 oraz 16:00-18:00) i jeden blok finałowy w niedzielę 4 sierpnia (11:00-14:00).

Pokazy dynamiczne nad historycznym lotniskiem Kętrzyn Wilamowo, wystawa statyczna samolotów czy loty widokowe będą dedykowane głównie publiczności.

Natomiast dla „braci lotniczej” nie eliminując akcentów realizowanych pokazów będziemy chcieli dedykować pewną formę atrakcyjnego międzynarodowego zlotu oraz jedynego w Polsce jarmarku – spontanicznej Giełdy lotniczej. Podczas której będzie okazja do zaprezentowania oferty statków powietrznych, dronów, wszelkiego wyposażenia, publikacji szkoleniowych i nie tylko, poznania ofert second hand – tłumaczą członkowie Zarząd AKJ.

W chwilach wolnych od pokazów lotniczych będzie możliwość sprawdzenia kwalifikacji zainteresowanych pilotów w konkurencjach lotniczych, np. na celność lądowania. By nasze Mazury AirShow 2024 były niezapomnianą atrakcją dla aktywnych uczestników (pilotów, producentów i wystawców) w rozszerzonej formie mazurskiego eventu lotniczego przygotujemy ciekawe propozycje integracyjno-towarzyskie – zapowiadają.

Wprawdzie jest to inicjatywa Aeroklubu Krainy Jezior jednak w części planowanego jarmarku – spontanicznej giełdy wiele będzie zależało od gotowości wsparcia przez lotnicze media i dostrzeżenia szansy publicznej oferty producentów oraz handlowców w branży lotniczej.

Zapraszamy wszystkich do współdziałania we wspólnym interesie szeroko rozumianego środowiska lotniczego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony