Przejdź do treści
Źródło artykułu

Maj 2022 r. najlepszym miesiącem w historii Lotniska Warszawa-Modlin

Drugi pełny miesiąc sezonu letniego potwierdził pełną odbudowę ruchu pasażerskiego. W maju z usług Lotniska skorzystało 307 081  pasażerów i  obsłużono na nim 2 144 operacje lotnicze. Stanowiło to odpowiednio 105,4% wolumenu pasażerów i 110,0% operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również najlepszy miesiąc w historii lotniska.

Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z majem 2021r.: 650,1% obsłużonych pasażerów i 321,0% operacji. Maj 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w blisko 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w sierpniu 2019 roku, kiedy obsłużono 303 133 pasażerów.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Sztokholm.

Po raz pierwszy przekroczyliśmy przewozy z okresu sprzed pandemii. To dla nas niezwykła satysfakcja, że ruch pasażerski się w pełni odbudował już w maju tego roku. Spodziewamy się dobrych wyników w następnych miesiącach sezonu i kolejnych rekordów przewozów. Rozpoczęliśmy również jakże potrzebną przebudowę powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Jest to pierwszy krok w kierunku poprawy jego funkcjonalności i polepszenia komfortu  pasażerów – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

W maju 2022 r. rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Na parterze terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowane zostaną sklepy duty free i convenience. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny.

Pasażerowie uzyskają jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli terminala, gdzie powstanie nowa strefa restauracyjna wraz z palarnią. Przybędzie miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy.

W strefie ogólnodostępnej wkrótce otwarty zostanie nowy punkt gastronomiczny. Kolejny nowy punkt gastronomiczny powstanie na terenie trawiastym, pomiędzy parkingiem a wejściem do terminala.

Prace modernizacyjne odbywają się etapowo. I etap potrwa do końca czerwca, II etap do przełomu lipca i sierpnia, III etap do końca września. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów i jak najszybciej je zakończyć.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony