Maciej Pospieszyński zamienia szybowiec na samolot. "Rozwinąć skrzydła"

Maciej Pospieszyński podczas składania swojego nowego samolotu Extra 330sc (fot. Krystian Walczak)

Gościem "Trzeciej Strony Medalu" na antenie radiowej Trójki był Maciej Pospieszyński, dwukrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej.

Mimo młodego wieku (36 lat) Pospieszyński ma na koncie bogatą kolekcję sukcesów. W 2012 roku w słowackiej Dubnicy i dwa lata później w Toruniu został mistrzem świata w akrobacji szybowcowej kategorii unlimited.

Teraz specjalista od bezsilnikowych maszyn spróbuje sił w akrobacji samolotowej. – Dla mnie to nowe wyzwanie, które pozwoli mi rozwinąć skrzydła – podkreślił w "TSM". Maciek wybrał Extrę 330sc. Jego zdaniem jest to najlepszy samolot na świecie jeśli chodzi o klasyczne zawody akrobacji lotniczej. jego dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia w akrobacji szybowcowej pozwolą mu na rywalizację za sterami maszyny wyposażonej w silniki.

Ważne będzie przygotowanie fizyczne. Pospieszyński zaznaczył, że ogromne przeciążenie, z którymi mierzył się za sterami szybowca, teraz będą "podniesione do kwadratu".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Maciejem Pospieszyńskim w "Trzeciej Stronie Medalu" na stronie: www.polskieradio.pl


Extra 330sc (fot. z arch. Maćka Pospieszyńskiego)

Źródło: Polskie Radio
comments powered by Disqus