Lublin: rozkład jazdy pociągów zsynchronizowany z lotami

Port Lotniczy Lublin

Rozkład jazdy pociągów odjeżdżających z Portu Lotniczego został opracowany zgodnie z przylotem samolotów. PKP Polskie Linie Kolejowe SA Zakład Linii Kolejowych w Lublinie w porozumieniu z Lubelskim Zakładem Przewozów Regionalnych oraz Portem Lotniczym Lublin wdrożył 20.12.2012 r. procedurę skomunikowania pociągów z przylotami samolotów.

Pokonane zostały przeszkody proceduralne i - o czym można było się wczoraj przekonać - szynobus będzie mógł poczekać na pasażerów.

- Ciesze się, że w trosce o klienta naszego lotniska udało się wypracować rozwiązanie, które umożliwi przejazd do stolicy regionu pasażerom opóźnionego samolotu. Choć mam nadzieję, że sytuacje takie będą rzadkością – stwierdził prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.

Od 1.01.2013 r. można kupić bilet do Portu Lotniczego w kasie dworca Lublin. Na podróż z Portu Lotniczego do Lublina bilet kupujemy u drużyny konduktorskiej w pociągu lub poprzez internet na stronie Przewozów Regionalnych: www.przewozyregionalne.pl (ta opcja będzie aktywna za kilka dni)

- Dumny jestem, że kolejarze lubelscy zbudowali w terminie tor do lotniska, po którym podróżni w 15 minut mogą dojechać z dworca w Lublinie do Portu Lotniczego Lublin – powiedział dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie Zygmunt Grzechulski.

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus