Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Radom - pasażerowie w terminalu (fot. Lotnisko Warszawa-Radom, Facebook)
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Radom: coraz więcej podróżnych i kolejne dobre informacje dla pasażerów

Dynamiczny wzrost pasażerów na Lotnisku Warszawa-Radom przekłada się na coraz większe zainteresowanie ze strony linii lotniczych. PLL LOT potwierdził już utrzymanie regularnych rejsów do Rzymu i Paryża w sezonie zimowym, a mieszkańcy Kielc mogą korzystać darmowego połączenia na lotnisko.

Ruch pasażerski na Lotnisku Warszawa-Radom dynamicznie rośnie. Po ośmiu tygodniach od uruchomienia Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 18.661 pasażerów. Aktualnie lotnisko obsługuje 30 pasażerskich operacji lotniczych w ciągu tygodnia.  

W niedzielę, 25 czerwca spodziewamy się odprawić dwudziestotysięcznego pasażera – prawdopodobnie będzie to lot do Rzymu, realizowany przez PLL LOT. Wskazuje to na wysoką dynamikę wzrostu liczby podróżnych – pierwsze 10.000 osiągnięte zostało w 5 tygodni, a kolejne 10.000 w ciągu 3 tygodni. W niecałe dwa miesiące obsłużyliśmy prawie dwukrotnie (192 proc.) więcej pasażerów od rekordu rocznego ustanowionego w 2016, czyli ostatnim roku funkcjonowania starego portu. – mówi Anna Dermont – rzecznik PPL S.A.

Lotnisko Warszawa-Radom oferuje dziś 5 połączeń regularnych – do Paryża, Prewezy, Rzymu, Tirany i Warny. Rejsy są realizowane przez PLL LOT. Ponadto port odprawia również rejsy czarterowe – do Antalyi i Tirany. Te loty wykonywane są przez Enter Air i PLL LOT na zlecenie biur podróży: Itaki, Nekery, TUI, Coral Travel, Greckich Podróży oraz Rego-Bis. Liczba kierunków nie różni się od oferty innych polskich portów lotniczych, które mają już ugruntowaną pozycję: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (5 połączeń), Łódź (6 połączeń), Lublin i Bydgoszcz (po 7 połączeń), Szczecin (8 połączeń).

Dynamiczny rozwój przekłada się na zainteresowanie ze strony linii lotniczych i biur podróży. Partnerzy PPL znają wypełnienia samolotów startujących z Lotniska Warszawa-Radom, dlatego jesteśmy pewni, że z każdym rokiem siatka połączeń regularnych i czarterowych będzie rosnąć, a w raz z nimi liczba pasażerów. – dodaje Anna Dermont.

Pasażerowie Lotniska Warszawa-Radom mogą już także planować przedświąteczne zakupy w Rzymie, czy Sylwestra w Paryżu. PLL LOT ogłosiły, że w sezonie zimowym – od października do marca – będą dalej realizować regularne rejsy na trasach do stolic Francji i Włoch. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika oba kierunki będą wykonywane  3 razy w tygodniu.

Specjalnie dla pasażerów z Kielc uruchomiono całkowicie darmowy shuttle-bus. Busy będą ruszać z Dworca Autokarowego, przy ul. Czarnowskiej (stanowisko 1 lub 2), a przystanek pośredni będzie w Skarżysku-Kamiennej, przy Al. Niepodległości. Rozkład kursów dostosowany jest do aktualnej siatki połączeń portu. Autobusy wyposażone są w odpowiednie luki, w których można komfortowo przewieźć swój bagaż. Pierwsze połączenie startuje już w niedzielę, 25 czerwca. Informacje odnośnie do rezerwacji miejsc w busie oraz rozkład jazdy są przekazywane podróżnym przez przewoźnika lotniczego organizującego dany lot. Pasażerowie po dokonaniu rezerwacji, w informacji zwrotnej otrzymają numer, który należy okazać kierowcy przed rozpoczęciem kursu. Z połączeń mogą korzystać również pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa-Radom, którzy nie dokonali wcześniejszych rezerwacji. W takim wypadku o dostępność wolnych miejsc należy pytać kierowcę.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony