Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnisko Chopina: Brussels Airlines ponownie na warszawskim lotnisku

Po pandemicznej przerwie na warszawskie Lotnisko Chopina powraca belgijski przewoźnik Brussels Airlines. Należąca do Grupy Lufthansa linia lotnicza, inauguracyjny rejs wykonała w czwartek, 1 czerwca.

Przez okres wakacyjny rejsy będą się odbywać 6 razy w tygodniu, a od początku września planowane jest zwiększenie częstotliwości do 12 lotów tygodniowo. Trasa będzie obsługiwana samolotami A319 i A320, które zabierają na pokład między 140 a 180 pasażerów.

„Z ogromną przyjemnością mój zespół i ja, ogłaszamy wznowienie od 1 czerwca 2023 roku rejsów Brussels Airlines, między Warszawą a Brukselą samolotami z rodziny Airbus A320. Nasi pasażerowie skorzystają z 6 lotów tygodniowo do naszego hubu w Brukseli, skąd mają do wyboru wiele połączeń do USA, Afryki i Europy lub po prostu mogą zdecydować się na pobyt w pięknej Belgii. Od września planujemy zwiększyć ofertę do 12 rejsów tygodniowo, aby dać naszym klientom jeszcze więcej możliwości. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ponowne uruchomienie lotów, a przede wszystkim zespołowi Lotniska Chopina za wsparcie i cieszę się na naszą przyszłą współpracę” – mówi René Koinzack, dyrektor generalny Grupy Lufthansa na Polskę i Czechy.

„Bardzo cieszymy się z powrotu Brussels Airlines do Warszawy. Jest to dla nas ważny i wartościowy partner, który uatrakcyjni ofertę Lotniska Chopina. Jest to też istotny sygnał, że ruch lotniczy się odbudowuje, a pasażerowie chcą podróżować” – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Bruksela znajduje się na 12 miejscu wśród najpopularniejszych kierunków z warszawskiego lotniska. W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku na trasie z i do belgijskiej stolicy podróżowało ponad 95.000 pasażerów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony