Lotnicze Pogotowie Ratunkowe unowocześni bazy

EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. LPR)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski podpisali w Warszawie umowę przewidującą budowę i modernizację baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- To są wszystko elementy, które mają poprawić po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie to, aby ilość lotów mogła być zwiększona. Bez tego transportu, który potrafi dowieźć pacjenta do ośrodka ratunkowego, system ratownictwa nie działałby w Polsce tak, jak powinien. To jest kierunek, który będziemy wzmacniać, i chcielibyśmy, aby ten system ratownictwa w Polsce, w tym jego najważniejsza część, czyli LPR, był na najwyższym poziomie - powiedział minister Szumowski.

Zapowiedział, że resort zdrowia jest w "przededniu" ogłoszenia przetargu na dwa samoloty odrzutowe dla LPR. "Będą miały znacznie większy zasięg. W tej chwili przyszły noktowizory do latania nocnego. Mam nadzieję, że teraz rozpoczną się szkolenia pilotów, a w przyszłym roku wszyscy piloci LPR będą przeszkoleni w lataniu nocnym z wykorzystaniem noktowizora" - dodał.

Czytaj całość artykułu na stronie www.warszawa.tvp.pl

Źródło: TVP
comments powered by Disqus