Latający Mikołaj nad Białymstokiem

Pojazd Świętego Mikołaja przygotowany do mikołajowego przelotu w Białymstoku (fot. Tomasz Kudaszewicz)

Podświetlona paralotnia jako pojazd Świętego Mikołaja pojawi się w tym roku nad miastem dwa razy – około Mikołajek i w okresie świątecznym. Wieczorne mikołajowe przeloty w Białymstoku cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Latający pojazd Świętego Mikołaja (sanie i renifery) wystartuje i wyląduje na placu przy galerii Zielone Wzgórza. Za sterami paralotni zasiądzie Latający Mikołaj – Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie. Po wylądowaniu będzie można porozmawiać z Mikołajem i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Pierwszy lot Święty Mikołaj wykonał 5 grudnia br.

Widok pięknie podświetlonych sań i reniferów Świętego Mikołaja na wieczornym niebie nad miastem to bardzo emocjonujące doświadczenie, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców Białegostoku. Cieszymy się, że w tym roku będzie można obejrzeć to widowisko dwa razy. Zapraszamy do udziału – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Trzeba pamiętać, że jak zawsze loty odświętnie przystrojoną paralotnią nad Białymstokiem są uzależnione od pogody. Dokładny termin drugiego przelotu będzie na bieżąco aktualizowany na profilu FB organizatora: Dragon – Szkoła Paralotniowa. Latający Mikołaj – Tomasz Kudaszewicz poinformował, że drugi lot może odbyć się najwcześniej od 10 grudnia, ale trzeba śledzić informacje pojawiające się na profilu, ponieważ termin przelotu może zmieniać się w ciągu kilku godzin.  

Miasto Białystok wspiera tę świąteczną inicjatywę Szkoły Paralotniowej Dragon.

Poniżej można zobaczyć ubiegłoroczny przelot Świętego Mikołaja podświetloną paralotnią.

Źródło: UM Białystok
comments powered by Disqus