Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kwiecień 2022 roku na Lotnisku Warszawa/Modlin

Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego potwierdza szybką odbudowę ruchu pasażerskiego. W kwietniu z usług Lotniska skorzystało 267 919  pasażerów i  obsłużono na nim 1 948 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 97,1% wolumenu pasażerów i 101,5% operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. 

Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z kwietniem 2021r.: 1198,7% obsłużonych pasażerów i 367,5% operacji. Biorąc pod uwagę wyniki marca 2022 roku, widoczna jest również wysoka dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego. W stosunku do trzeciego miesiąca tego roku liczba pasażerów w kwietniu zwiększyła się o 26,7%, a operacji lotniczych o 8,8%.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Paryż.

Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o 4 ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Letni rozkład lotów
Do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja br. siatka połączeń Lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno. Hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa.  
W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony