Przejdź do treści
Skrzydlate legendy - Spitfire (fot. Wydawnictwo Scream Comics)
Źródło artykułu

Książka "Skrzydlate legendy - Spitfire"

W październiku br. na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Skrzydlate legendy - Spitfire", wydana nakładem Wydawnictwa Scream Comics. Scenarzysta: Jean-Pierre Pecau, Christophe Gibelin. Ilustrator: Christophe Gibelin.

Wrzesień 1931. Wielka Brytania. Hydroplan S.6B bije światowe rekordy prędkości podczas Pucharu Schneidera. Jego projektant, Reginald Mitchell, zostaje poproszony przez resort lotnictwa o zaprojektowanie nowego myśliwca dla Royal Air Force. Tym myśliwcem ma być legenda Bitwy o Anglię... Spitfire.

Spitfire – brytyjski jednomiejscowy myśliwiec zbudowany w wytwórni Supermarine w Southampton w Anglii – to jeden z najpopularniejszych myśliwców w dziejach. Oblatano go 5 marca 1936 r. Samolot okazał się bardzo rozwojowym projektem i w różnych wersjach służył przez całą wojnę. Stał się jednym z najsłynniejszych używanych podczas II wojny światowej samolotów bojowych, na którym walczyli również Polacy.

"Skrzydlate legendy - Spitfire" to prawdziwa historia powstawania legendarnego samolotu, rozwiązywania technologicznych problemów przez dział konstrukcyjny, wreszcie dramatyczna opowieść o walce z czasem i chorobą.

Na 80 stronach książka w formie komiksu łączy w sobie zarówno literaturę jak i sztukę. Nigdzie bowiem jak właśnie w komiksie, nie ma tak fenomenalnych i zatykających dech w piersiach dynamicznych kadrów przedstawiających samoloty i pojedynki w przestworzach.

Komiks jest jednym z wielu wydanych w ramach kolekcji Kokpit. Kolekcji grupującej najwybitniejsze komiksy i powieści graficznej o tematyce lotniczej.

Poniżej kilka stron z najnowszej publikacji "Skrzydlate legendy - Spitfire".

Skrzydlate legendy - Spitfire - strona komiksu (fot. Wydawnictwo Scream Comics)
Skrzydlate legendy - Spitfire - strona komiksu (fot. Wydawnictwo Scream Comics)2
Skrzydlate legendy - Spitfire - strona komiksu (fot. Wydawnictwo Scream Comics)3
Skrzydlate legendy - Spitfire - strona komiksu (fot. Wydawnictwo Scream Comics)4
Skrzydlate legendy - Spitfire - strona komiksu (fot. Wydawnictwo Scream Comics)5
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony