Książka “Skrzydła niepodległej, o wielkim lotnictwie w okresie Drugiej Rzeczypospolitej”

Książka “Skrzydła niepodległej, o wielkim lotnictwie w okresie Drugiej Rzeczypospolitej” (fot. wmn.poznan.pl)

W tym roku, z okazji 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w wojnie polsko-bolszewickiej (również na niebie) Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wznowiło tytuł – “Skrzydła niepodległej, o wielkim lotnictwie w okresie Drugiej Rzeczypospolitej” autorstwa Krzysztofa Hoffa.

Drugie wydanie zostało uzupełnione i poprawione. Zmieniły się szata graficzna i format.

Książka "Skrzydła niepodległej" jest pierwszą próbą zbadania i opisania wielkopolskiego lotnictwa w okresie po odzyskaniu niepodległości do wybuchu drugiej wojny światowej. Stała się podwaliną do kolejnych badań i prac.

Publikację Krzysztofa Hoffa można polecić wszystkim pasjonatom polskiego lotnictwa, zwłaszcza miłośnikom jego wielkopolskich wątków. Czytelnik w książce odnajdzie wciągającą, a niekiedy nawet żartobliwą narrację. Styl popularno-naukowy znajdzie zwolenników wśród hobbystów, ale i znawców. Zapraszamy do lektury!

Książka jest dostępna wyłącznie w oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Z okazji publikacji drugiego wydania tej książki Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zorganizowało wirtualne spotkanie z autorem. W filmie poniżej Krzysztof Hoff opisuje kilka ciekawych aspektów, znacznie więcej można znaleźć ich czytając książkę.

Źródło: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu
comments powered by Disqus