Książka "Nie tylko modele"

Książka "Nie tylko modele" (fot. Wydawnictwo Stapis)

W dniu 10 marca 2021 r. swoją premierę będzie miała książka pt. "Nie tylko modele" autorstwa Stanisława Kubita, która zostanie wydana nakładem wydawnictwa Stapis.

"Nie tylko modele" to historia życia Stanisława Kubita – dwukrotnego indywidualnego mistrza świata w klasie modeli szybowców sterowanych automatycznie, zdobywcy wielu innych prestiżowych tytułów i nagród, trenera kadry narodowej.

Autor zabiera nas w podróż do czasów dzieciństwa, młodości, lat studenckich oraz pracy naukowej na Politechnice Śląskiej. Opowiada o życiowej pasji, jaką stało się modelarstwo lotnicze. Barwny styl oraz poczucie humoru są atutami, dzięki którym nieznany świat zawodów modeli lotniczych staje się bliższy szerszemu odbiorcy.

Stanisław Kubit – doktor nauk technicznych, trener sportu I klasy, były trener polskiej modelarskiej kadry narodowej. Emerytowany nauczyciel akademicki. Radny miasta Gliwice obecnej kadencji.  Pracował na Wydziałach  Automatyki i Transportu Politechniki Śląskiej. Przez szereg lat był prezesem firmy „Q-bit” wytwarzającej oprogramowanie komputerowe. Wieloletni działacz „Społem” PSS Gliwice, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej. Przez ponad  czterdzieści lat prowadził społecznie gliwickie modelarstwo lotnicze, w ramach Aeroklubu Gliwickiego i Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych, które od wielu lat jest zdecydowanie najlepszym klubem modelarskim w Polsce. Corocznie gliwiccy modelarze zdobywają wiele medali na mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a także w Pucharach Świata. Wielokrotny Mistrz Polski, Europy, Świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata. Jest autorem trzech książek dla młodzieży o tematyce modelarskiej oraz wielu artykułów w czasopismach naukowych i lotniczych.

Za swoje osiągnięcia w pracy społecznej, a także za rozsławianie Gliwic na arenie krajowej i  międzynarodowej w 2010 roku otrzymał tytuł Człowieka Ziemi Gliwickiej (Gliwicjusza), a w 2012 roku Społecznego Lidera Gliwic.

Źródło: Wydawnictwo STAPIS
comments powered by Disqus