Książka "Dziewczyny w przestworzach"

Książka "Dziewczyny w przestworzach" (fot. Wydawnictwo Kobiece)

12 listopada br. na rynku wydawniczym pojawiła się książka pt. "Dziewczyny w przestworzach" autorstwa Noelle Salazar. Książka w tłumaczeniu Urszuli Gardner ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

"Dziewczyny w przestworzach" to zdumiewająca historia pilotek Kobiecych Sił Powietrznych, których odwaga podczas II wojny światowej zmieniła zwyczajne kobiety w niezwykłe bohaterki.

Jest 1941 rok. Audrey Coltrane zawsze chciała latać. Od małego błagała ojca, żeby nauczył ją tego na pobliskim lotnisku w Teksasie. Dlatego też kiedy rozpoczęła się wojna w Europie, bez wahania zapisała się na szkolenie pilotów wojskowych na Hawajach. Teraz nie ma czasu na romantyczne uniesienia, nawet z niezwykle pociągającym porucznikiem Jamesem Hartem, który wkrótce będzie jej tak drogi jak kobiety, z którymi lata.

W jeden pamiętny dzień nad Pearl Harbour traci tak wiele. 7 grudnia 1941 roku – atak na Pearl Harbor, utrata bliskiej osoby, chęć odwetu za niesprawiedliwość i okrucieństwo świata – te wszystkie sytuacje, połączone w całość pokierowały Audrey do najważniejszego wyboru w jej życiu. Coltrane dołączyła do korpusu kobiet pilotek. Stała się kobietą, która za wolność swoich bliskich położyła na szali własne życie – pokazała, jak ważne w życiu są rodzina, przyjaźń i walka o własne prawa. 

„Dziewczyny w przestworzach” rzucają światło na mało znany kawałek historii. To portret nieustraszonych kobiet i opowieść o miłości i przyjaźni napisana tak, że poczujemy wiatr we włosach i słone łzy na policzkach.

Źródło: Wydawnictwo Kobiece
comments powered by Disqus