Przejdź do treści
Krzysztof Grzyb (fot. Aeroklub Polski, Facebook)
Źródło artykułu

Krzysztof Grzyb zginął podczas lotu treningowego

Aeroklub Polski przekazał smutną wiadomość. W dniu 2 czerwca 2023 r. zginął podczas lotu treningowego nieopodal Chicago Krzysztof Grzyb – pasjonat bez reszty oddany swojej pasji – lotniarstwu. 

Pochodzący z Tęgoborzy Krzysztof, żyjący w Stanach Zjednoczonych, ale zawsze reprezentujący nasz kraj, był najlepszym polskim pilotem lotniowym i jednym z najlepszych na świecie.

Pasja Krzysztofa Grzyba do latania była cechą rodzinną. Jego brat – śp. Wiesław był kapitanem samolotów LOT. Siostra Lidia – latała szybowcami, starowała w zawodach. Również Krzysztof chciał iść w ślady rodzeństwa. Jednak latach 70/80-tych ubiegłego wieku trzeba było mieć bardzo dobre zdrowie.

A Krzysztof miał problem ze wzrokiem, co nie pozwoliło mu iść w ślady rodzeństwa. Za to na studiach zainteresował się lotniami. Chodził na górę Żar i tak to się zaczęło.

Krzysztof Grzyb latał od początku lat 80-tych. W 1986 roku pierwszy raz zdobył tytuł Mistrza Polski w Lotniarstwie. Do 1990 roku został jeszcze dwukrotnie Mistrzem Polski. Uczestniczył w wielu zawodach na całym świecie. Był również Akademickim Mistrzem Polski, członkiem Polskiej Kadry Narodowej. Wziął udział w: Mistrzostwach Europy na Węgrzech, Mistrzostwach Świata w Szwajcarii w 1989, rok później w Monte Grappa we Włoszech, 1992 r. w Mistrzostwach Świata w Kalifornii Owens Valley, w 1995 r. w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, w 1997 r. w Światowych Igrzyskach Lotniczych w Turcji. W 2015 r. brał udział Mistrzostwach Świata w Meksyku. Ten jeden, jedyny raz w życiu - jako reprezentant USA. 

Więcej informacji o Krzysztofie Grzybie i jego pasji na stronie: www.dts24.pl

Rodzinie i bliskim Krzysztofa składamy najszczersze kondolencje.

Pogrzeb Krzysztofa Grzyba odbędzie się w dniu 22 czerwca 2023 r. o godz. 15:00 w parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony