Przejdź do treści
Konkurs modelarski "Samoloty z Muzeum Lotnictwa Polskiego" (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
Źródło artykułu

Konkurs modelarski "Samoloty z Muzeum Lotnictwa Polskiego" – ruszyły zapisy

Muzeum Lotnictwa Polskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie modelarskim, który odbędzie się w dniach 24 – 25 czerwca 2023 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, al. Jana Pawła II 39.
 
Wszyscy chętni mają jeszcze trochę czasu, aby stworzyć model statku powietrznego znajdującego się w zbiorach MLP w Krakowie lub o polskiej konstrukcji bądź produkcji. Każdy może wziąć udział – jury oceni prace w 3 kategoriach wiekowych oraz 4 kategoriach tematycznych.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć zarówno modelarze indywidualni jak i zrzeszeni w klubach modelarskich i w modelarniach. Każdy z uczestników może zgłosić dowolną liczbę własnoręcznie wykonanych modeli. Dla modeli wykonanych od podstaw, organizatorzy proszą o zaznaczenie tego faktu w rubryce "scratch" na karcie zgłoszeniowej. Jeżeli model był uzupełniony o dodatki żywiczne lub foto-trawione nie wchodzące w skład zestawu, należy zaznaczyć ten fakt na karcie zgłoszeniowej.

Modelarze rywalizować będą w grupach wiekowych:
S – senior (od l8 lat),
J – junior (14-18 lat),
M – młodzik (do 13 lat).

W ocenie modeli będą brane pod uwagę następujące elementy: zgodność merytoryczna, jakość wykonania modelu (staranność i czystość łączenia detali oraz ich malowania), stopień trudności modelu, realizm (efekty malowania, oznakowanie i ewentualne ślady eksploatacji), wkład własny modelarza, w przypadku modeli odzwierciedlających maszyny z MLP odtworzenie konkretnego  muzealnego egzemplarza (zgodność z oryginałem) będzie dodatkowo punktowana.

Opłaty rejestracyjne wynoszą odpowiednio dla grup wiekowych: Seniorzy – 10 PLN, Juniorzy – 5 PLN, Młodzicy – zwolnieni z opłaty.

Za zajęcie każdego z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii i grupie wiekowej przewidziane są nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Do pobrania:
Regulamin konkursu "Samoloty z Muzeum Lotnictwa Polskiego"

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie na adres: maciej.bukartyk@muzeumlotnictwa.pl

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko; kategorię wiekową; liczbę modeli zgłaszanych do konkursu; liczbę osób w drużynie (tak, rodzice bądź opiekunowie prawni osób niepełnoletnich także należą do drużyny!

Po przybyciu na wydarzenie w dniu 24 czerwca należy zarejestrować się w miejscu wyznaczonym przez organizatora. Rejestracja odbywa się w godz. 9:00-12:00
UWAGA: wcześniejsze zgłoszenie mailowe nie jest równoznaczne z rejestracją w dniu wydarzenia.

Więcej informacji na stronie www.muzeumlotnictwa.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony