Konkurs “DOFE” – poczuj się jak kontroler ruchu lotniczego

Wieża kontroli lotów na Lotnisku Chopina - w tle lotnisko, samoloty i terminal (fot. Maciej Włodarczyk/PAŻP)

Już po raz siódmy ci, którzy sięgnęli po unijne środki – a wśród nich także Polska Agencja Żeglugi Powietrznej –  otworzą swoje drzwi, by opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalne, by pokazać, jak wiele w Polsce zmieniły unijne dotacje. Na zainteresowanych czekają liczne atrakcje, konkursy i wirtualne wycieczki – organizowane w całej Polsce.

Wśród najciekawszych wydarzeń tegorocznych Dni Otwartych gratka – odkrycie tajemnic kontroli ruchu lotniczego. Marzysz o tym, żeby pokierować ruchem samolotów? Weź udział w symulacji pracy kontrolera – sprawdź, jak to jest kiedy od Twojej decyzji zależy los pasażerów i załóg kilku samolotów, których ruchem kierujesz. Zobacz, jak wygląda szkolenie adeptów KRL, jak wygląda miejsce pracy tych, którzy sprowadzają na ziemie setki maszyn latających i tych, którzy dają zgodę na start innych.

Spełnij swoje marzenia i poczuj się jak kontroler ruchu lotniczego. Normalnie musiałbyś przejść wymagające szkolenie – teraz wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie przygotowanym specjalnie z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. I… wykażesz się refleksem. To podstawa kontrolerskiej pracy, której PAŻP wymaga też przy tym konkursie.

Zadanie Konkursowe polega na odpowiedzi na 10 konkursowych pytań opublikowanych na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Odpowiedzi konkursowe zostaną automatycznie przesłane do organizatora po kliknięciu przycisku „Wyślij odpowiedzi”. 

Najszybsi poznają zakamarki Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jedynej instytucji w Polsce zarządzającej ruchem lotniczym w całym kraju. Nagrodę otrzyma 9 pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na Zadania Konkursowe.

Tajemnice odkryją przed zwycięzcami konkursu eksperci PAŻP, którzy na co dzień pracują głównie z załogami samolotów. 

Więcej informacji oraz Regulamim konkursu na stronie www.pansa.pl

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus