Przejdź do treści
Źródło artykułu

Koncepcja Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030

Zarząd Portu Lotniczego "RADOM" S.A. w związku z prowadzonymi konsultacjami społecznymi Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 przesłał w dniu 11 lutego 2011 r. do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego uwagi Spółki dotyczące wspomnianego dokumentu.

W związku z faktem pominięcia w tym dokumencie lokalizacji lotniska cywilnego w Radomiu, Zarząd Portu Lotniczego "RADOM" S.A. przygotował stosowne uwagi na udostępnionym w ramach konsultacji formularzu:

Istniejący zapis:
Lotniska podstawowej sieci, zlokalizowane w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście i Rzeszowie, są zintegrowane z drogami szybkiego ruchu oraz kolejami dużych prędkości. Sieć podstawową uzupełniają lotniska Bydgoszczy, Olsztyna, Szczecina i Zielonej Góry oraz nowe cywilne porty lotnicze w Lublinie, Białymstoku, Kielcach i Koszalinie, a - zależnie od przyszłej sytuacji rynkowej - również w Opolu, Nowym Targu i Jeleniej Górze.

Propozycja:
Lotniska podstawowej sieci, zlokalizowane w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście i Rzeszowie, są zintegrowane z drogami szybkiego ruchu oraz kolejami dużych prędkości. Sieć podstawową uzupełniają lotniska Bydgoszczy, Olsztyna, Szczecina i Zielonej Góry oraz nowe cywilne porty lotnicze w Lublinie, Białymstoku, Kielcach, Koszalinie i Radomiu, a - zależnie od przyszłej sytuacji rynkowej - również w Opolu, Nowym Targu i Jeleniej Górze.

Ponadto poproszono o uzupełnienie mapy prezentującej lokalizacje poszczególnych lotnisk o Port Lotniczy Radom.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony