Przejdź do treści
Robinson R44 Raven II (SP-ROM) Lotniczej Akademii Wojskowej na lotnisku (fot. GB Aircraft)
Źródło artykułu

Kolejny nowy Robinson R44 Raven II dostarczony do Lotniczej Akademii Wojskowej

W dniu 23 listopada br. GB Aircraft dostarczył Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowy śmigłowiec Robinson R44 Raven II o znakach SP-ROM.

To już drugi śmigłowiec tego typu dostarczony przez GB Aircraft do Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego LAW, dzięki czemu flota ośrodka powiększyła się do pięciu śmigłowców Robinson R44 Raven II.

Śmigłowiec Robinson R44 Raven II jest czteromiejscowym, lekkim statkiem powietrznym napędzanym jednym silnikiem, posiadającym dwie półsztywne łopaty wirnika głównego i dwułopatkowy wirnik ogonowy.

Śmigłowiec jest wyposażony m.in. w glass cockpit firmy Garmin, klimatyzacje i autopliot, a będzie wykorzystywany do lotów szkolnych do licencji PPL(H) i budowania nalotu, zarówno VFR Day jak i VFR Night. Dostawa miała miejsce w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez uczelnię w marcu br.

Dzięki ostatniej dostawie Lotnicza Akademia Wojskowa posiada już pięć śmigłowców szkolno-treningowe tego typu. Wpływają one w istotny sposób na wzrost ekonomiczności, efektywności i jakości szkolenia lotniczego. Ważny jest fakt, iż podczas jednego lotu można szkolić aż dwóch pilotów. Studenci, obserwując lot z tylnego fotela już w trakcie jednego przelotu mogą na bieżąco wyciągać wnioski z błędów osoby wykonującej lot.

Najważniejszym zadaniem Lotniczej Akademii Wojskowej jest przygotowanie studentów wojskowych na potrzeby lotnictwa Sił Zbrojnych RP. Nowy śmigłowiec stanowi istotną inwestycję zwiększającą możliwości szkoleniowe Akademii.

Robinson R44 Raven II (SP-ROM) Lotniczej Akademii Wojskowej na lotnisku (fot. GB Aircraft)2

(fot. GB Aircraft)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony