Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kolejna akcja ratownicza załogi z Darłowa

Akcja poszukiwawczo-ratownicza załogi SAR z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego. Lotnicy prowadzili akcję na jeziorze Bukowno.

W dniu 25 listopada (sobota) załoga SAR z z darłowskiej grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego o godz. 22:03 wystartowała w związku z otrzymaniem informacji o zaginięciu na jeziorze Bukowo łodzi rybackiej.

Po osiągnięciu wskazanego rejonu, załoga śmigłowca zlokalizowała poszukiwaną łódź rybacką i asystowała ratownikom z Brzegowej Stacji Ratowniczej, którzy podjęli dwoje poszkodowanych z wody.

Akcja zakończyła się o godzinie 22:54, a o godzinie 23:00 śmigłowiec powrócił na lotnisko macierzyste w Darłowie.

Była to 778 akcja poszukiwawczo-ratowniczą w historii BLMW i 33 przeprowadzona w tym roku. W tym czasie załogi SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej udzieliły pomocy 414 osobom. BLMW jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymująca ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi.

Całodobowy dyżur SAR/ASAR, w ramach polskiej strefy odpowiedzialności "Konwencji o poszukiwaniu i ratownictwie morskim" oraz „Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym”, pełniony jest przez załogi śmigłowców W-3WARM w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach oraz śmigłowców Mi-14PŁ/R lub W-3WARM w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Przez cały czas, system ratownictwa wspiera załoga samolotu patrolowego M28B 1R Bryza, pełniąca całodobowy dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony