Klasa lotnicza – Dni Otwarte w Krakowie

Klasa lotnicza – Dni Otwarte w Krakowie (fot. xxiiilo.krakow.pl)

23. Liceum Ogólnokształcące im. płk pil. S. Skarżyńskiego w Krakowie zaprasza uczniów, którzy chcą związać swoją przyszłość z lotnictwem na Dni Otwarte, które odbędą się 21 marca 2019 r. oraz 13 kwietnia 2019 r.

Podczas dni otwartych zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna szkoły, odbędzie się wędrówka po szkole wraz z uczniami XXIII LO. W tym czasie zaplanowano dyżur pedagoga szkolnego i specjalistów. Będzie też możliwość rozmowy z dyrektorem i nauczycielami.

Szkoła położona jest w pobliżu Muzeum Lotnictwa Polskiego, z którym od wielu lat współpracuje. Klasa o profilu lotniczym w krakowskiej szkole rozpoczęła funkcjonowanie we wrześniu 2014 roku. Dyrekcja szkoły chciała, aby uczniowie zdobyli wiedzę o lotnictwie. Dowiedzieli się, jak przygotować się do zawodu pilota i innych profesji związanych z lotnictwem i jakie są procedury służące zdobyciu tych kwalifikacji. Klasa lotnicza jest również pod patronatem 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.

Program klasy lotniczej pozwoli rozwijać zainteresowania dziedziną lotnictwa i nieco je sprofesjonalizować. Pozwoli poszerzyć wiedzę o lotnictwie oraz przygotować młodych miłośników lotnictwa do kontynuowania swojej pasji w kolejnym etapie kształcenia. Absolwenci klasy lotniczej  zyskują  możliwość podjęcia dalszej edukacji nie tylko na tradycyjnych kierunkach politechnicznych, ale również na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, czy Wydziale Lotnictwa i Kosmonautyki Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

W klasie lotniczej realizowany będzie dodatkowy przedmiot Wiedza o lotnictwie. W ramach tego przedmiotu uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z frazeologii lotniczej, meteorologii, nawigacji i aerodynamiki. Realizowane również będą wycieczki dydaktyczne w celu zapoznania uczniów z warunkami i charakterem pracy pilotów, stewardess, kontrolerów ruchu lotniczego oraz innych pracowników obsługi pasażerów i samolotów na lotnisku.

Klasa lotnicza w XXIII LO to także, dla chętnych uczniów, szkolenie szybowcowe i spadochronowe, prowadzone w formie zajęć teoretycznych oraz praktycznych.

Dodatkowe informacje na temat oferty edukacyjnej będzie można uzyskać podczas dni otwartych: 21 marca 2019 r. oraz 13 kwietnia  2019 r. w XXIII LO w Krakowie, ul. Seniorów Lotnictwa 5.

Pierwszy w tym roku Dzień Otwarty w XXIII LO odbył się 16 marca. Szkoła gościła tego dnia żołnierzy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach – partnera krakowskiego Liceum. Chętni mogli zobaczyć wyposażenie żołnierzy, przymierzyć hełm pilota lub kamizelkę kuloodporną (18kg) oraz sprawdzić się na komputerowej strzelnicy.

Więcej informacji na stronie www.xxiiilo.krakow.pl

Źródło: xxiiilo.krakow.pl
comments powered by Disqus