Katowice: Wrześniowe statystyki na wysokim poziomie

Port Lotniczy Katowice (fot. Port Lotniczy Katowice)

Już w drugiej połowie tego roku na lotnisku w Pyrzowicach odprawiony zostanie pierwszy w historii trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym, liczony w skali roku. Cały rok śląski port z pewnością zakończy, trzewyższając granice trzech milionów podróżnych. Wszystko dzięki imponującym wzrostom, które odnotowywane są tu od początku roku. Tylko w ubiegłym miesiącu sięgnęły one ponad 11 proc.

Służby prasowe pyrzowickiego lotniska zapewniają, że tegoroczny wrzesień był najlepszym dziewiątym miesiącem roku w historii Portu Lotniczego Katowice. W ruchu całkowitym obsłużono 360 686 podróżnych, czyli o 38 297 więcej (+11,8%) niż we wrześniu minionego roku.
 
– Motorem wzrostu w minionym miesiącu był ruch regularnym w ramach którego podróż z i do Pyrzowic odbyło 191 138 osób, o 39 134 więcej (+25,7%) w porównaniu z dziewiątym miesiącu ubiegłego roku.  Ruch wakacyjny był na podobnym poziomie jak we wrześniu 2014 roku, z siatki połączeń czarterowych skorzystało 169 109 pasażerów – podają przedstawiciele portu.
 
Według danych przesłanych redakcji „Rynku Infrastruktury” od początku roku w Katowice Airport odprawiono 2 481 224 osób, czyli o 308 175 więcej (+14,1%) w porównaniu z okresem od stycznia do końca września 2014 roku. W drugiej połowie grudnia bieżącego roku, w Pyrzowicach ma zostać odprawiony po raz pierwszy trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym liczony w skali roku. Ponadto port po raz pierwszy przekroczy granicę 1 mln osób, które podróżowały w ciągu roku w ruchu czarterowym. Jak zapewniają służby prasowe lotniska, nastąpi to już w październiku.

Tegoroczna letnia siatka połączeń pyrzowickiego lotniska obejmuje 95 tras, w tym 35 regularnych i 60 czarterowych. Dla lotniska przewidziane są kolejne inwestycje. W czerwcu otwarty został nowy terminal, a do użytku oddana została droga startowa. Wkrótce także stara droga startowa ma zostać przekształcona w drogę kołowania, a lotnisko przekształcone do kategorii II operacji lotniczych. Na katowickim lotnisku trwa również budowa nowego terminalu cargo, którego otwarcie zaplanowano na II kwartał 2016 roku.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus