Przejdź do treści
Zawody w lataniu w tunelu aerodynamicznym (fot. Flyspot)
Źródło artykułu

Katowice: mistrzowie indoor skydivingu zmierzą się w tunelu aerodynamicznym Flyspot

Najlepsi zawodnicy z Polski i Europy już w piątek zaczną rywalizację we Flyspot Katowice. Będzie to już ósma edycja zawodów Flyspot Polish Open.

Flyspot Polish Open to jedyne w Polsce międzynarodowe zawody w lataniu w tunelu aerodynamicznym. W katowickim tunelu przy ul. Chorzowskiej zostaną rozegrane już po raz ósmy. Mistrzostwa w lataniu startują 10 listopada i potrwają 2 dni.

Uczestnicy będą walczyć o tytuł Mistrza Polski w indoor skydiving’u w ośmiu widowiskowych kategoriach. Co ciekawe, w tym roku podczas zawodów zostaną rozegrane również Mistrzostwa Włoch, dlatego jedna trzecia wszystkich zawodników w tym roku to Włosi.

Indoor skydiving to dość młoda dyscyplina sportowa, bliska głównie spadochroniarzom. Polega na lataniu w specjalnie zbudowanym do tego celu tunelu aerodynamicznym. Dzięki unikatowej technologii urządzenie idealnie imituje warunki, w jakich znajduje się skoczek spadochronowy po wyskoczeniu z samolotu aż do otwarcia spadochronu. W zależności od kategorii zawodnicy latają solo, dwójkami lub czwórkami we wszystkich możliwych pozycjach poziomych i wertykalnych. 

Zawody w lataniu w tunelu aerodynamicznym (fot. Flyspot)3

(fot. Flyspot)

W Polsce są aż trzy tunele aerodynamiczne Flyspot: w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu.

Dla sportowców uprawiających indoor skydiving jesteśmy znaczącym punktem na mapie świata i to się nie zmieniło nawet podczas trudniejszego podróżowania w czasach Covid-19 – mówi Michał Braszczyński, prezes spółki Aerotunel, właściciela marki Flyspot i Deepspot.

We Flyspot coraz większą część klientów stanowią Polacy. 

W naszych tunelach wyszkoliliśmy na zawodników światowej klasy Maję Kuczyńską, sponsorowaną obecnie przez Red Bull, wicemistrzynię świata w kategorii freestyle i Andrzeja Sołtyka, mistrza świata w kategorii speed – dodaje Michał Braszczyński.

Zawody w lataniu w tunelu aerodynamicznym (fot. Flyspot)2

(fot. Flyspot)

Latania w tunelu może spróbować praktycznie każdy. Wiek najmłodszej uczestniczki tegorocznych zawodów to 8 lat. 

Prędkości blisko 300 km/h i niesamowicie efektowne zmagania zawodników – tak będą wyglądały zawody VIII Flyspot Polish Open. Już 10-12 listopada w katowickim tunelu aerodynamicznym Flyspot!

Dlaczego warto tu być? Najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy, gwiazdy światowego skydivingu i najlepsze w tej dyscyplinie dzieci.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony