Przejdź do treści
Balony w locie (fot. Komisja Balonowa AP/FB)
Źródło artykułu

Kalendarz imprez na rok 2023 w sporcie balonowym

Komisja Balonowa Aeroklubu Polskiego opracowała kalendarz imprez balonowych na rok 2023. W kalendarzu znajdują się zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy, Balonowych Mistrzostw Polski oraz Zawody rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski.

Sezon zawodów balonowych otworzą XXIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (Balonowy Puchar Polski), które zostaną rozegrane w dniach od 30 kwietnia do 2 maja 2023 r. w Krośnie.

Niecałe dwa miesiące później, w dniach 23-25 czerwca 2023 r., piloci balonowi będą rywalizowali w Pszczynie i Tychach podczas II Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego (Balonowy Puchar Polski).

Na kolejne zawody piloci balonowi poczekają do początku lipca. W lipcu odbędą się dwie imprezy. Baloniarze zmierzą się w Gminach Janów i Olsztyn, a 11 dni później w Ełku.

W sierpniu również nie zabraknie okazji do rywalizacji. Począwszy od 1 sierpnia piloci balonów zmierzą się podczas wielu konkurencji w Rypinie, Lesznie oraz Grudziądzu.

We wrześniu piloci balonowi będą mogli powalczyć o trofea w Szwajcarii i Australii. Sezon zawodów balonowych zamknie Balonowy Puchar Polski Paczków 2023, którego termin jest jeszcze ustalany.

Życzymy organizatorom, aby w przyszłym roku nic nie pokrzyżowało tych planów. Pełny kalendarz imprez na rok 2023 w sporcie balonowym:

Kalendarz imprez na rok 2023 w sporcie balonowym (fot. Komisja Balonowa AP/FB)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony