Przejdź do treści
Dr inż. Andrzej Glass prowadzi Glassówkę, 2019 rok (fot. kadr z filmu na youtube.com)
Źródło artykułu

Jubileusz 20-lecia "Glassówek" na kwietniowym spotkaniu

"Glassówki" to spotkania poświęcone polskim konstrukcjom lotniczym, które od wiosny 2004 roku współorganizowane są przez Klub Miłośników Historii Polskiej Techniki Lotniczej i Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa (SMIL).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 r., o godzinie 11:00, w sali nr A 6 Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa (MEiL), w budynku dawnego Instytutu Aerodynamicznego. Wejście na teren Politechniki od strony ul. Nowowiejskiej 24.

Będzie to spotkanie jubileuszowe, z okazji 20-lecia "Glassówek". W imieniu Pana Doktora Andrzeja Glassa serdecznie zapraszamy na to jubileuszowe spotkanie. Z tej okazji wspólnie z Gospodarzem uczestnicy powspominają dotychczasowe spotkania i porozmawiają o przyszłych.

Wykłady Prowadzone przez największy autorytet w dziedzinie historii polskiej awiotechniki - dr inż. Andrzeja Glassa, ściągają do sali na Politechnice Warszawskiej konstruktorów, pilotów i pasjonatów lotnictwa z odległych części kraju.

Od 20 lat, dzięki inicjatywie kilku osób z kręgu warszawskiego środowiska inżynierów lotniczych, cykliczne spotkania najwyższej klasy specjalistów i miłośników lotnictwa, od nazwiska wspaniałego prelegenta nazywane "Glassówkami", przyciągają tych, którzy lotnictwem interesują się od lat, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją lotniczą drogę.

W imieniu dr inż. Andrzeja Glassa serdecznie zapraszamy na jubileuszowe spotkanie Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej nazwane "Glassówką".

Spotkanie odbędzie się w sali nr A 6 Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa (MEiL), w budynku dawnego Instytutu Aerodynamicznego. Wejście na teren Politechniki od strony ul. Nowowiejskiej 24.

Schemat dojścia na Glassówkę w MEL

Sporą część biuletynów z wielu poprzednich spotkań można też przeczytać na stronie: www.smil.org.pl

Nagrania ze spotkań są dostępne na serwisie youtube po wpisaniu hasła: glassowka.

Na zdjęciu głównym: Dr inż. Andrzej Glass prowadzi Glassówkę, 2019 rok (fot. youtube.com)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony