Przejdź do treści
IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach (fot. Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach)

IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach

Po frekwencyjnym i medialnym sukcesie reaktywowanego VIII Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach „Pod Niebem Kopernika”, który 10 lipca 2022 roku zgromadził na lądowisku w Gryźlinach ponad 12 tysięcy osób, w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na IX edycję wydarzenia w 2023 roku.

IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach (wszak mamy Rok Mikołaja Kopernika) odbędzie się w dniu 9 lipca 2023 roku i zapowiada się niezwykle ciekawie.

Organizujemy dla Was pokazy akrobacji lotniczych wykonywanych przez mistrzów świata, najlepszych polskich akrobatów, zespołów i formacji akrobacyjnych, statków powietrznych Wojska Polskiego, zabytków, sportowych i wielu, wielu innych. Szczegóły wydarzenia będą ogłaszane w najbliższym czasie – zapowiadają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są: Fotowoltaika Gryźliny, Powiat Olsztyński i Gmina Stawiguda.

Rodzinny Piknik Lotniczy – największa impreza w regionie – wrócił w ubiegłym roku, po 7 latach przerwy, na lądowisko w Gryźlinach do kalendarza imprez. W zeszłym roku lądowisko gościło czołowych pilotów-akrobatów podczas Rodzinnego Pikniku Lotniczego „Pod Niebem Świętej Warmii”. Na to lipcowe wydarzenie przybyło kilka tysięcy mieszkańców regionu i turystów.

– Muszę przyznać, że tak wspaniała frekwencja nas trochę zaskoczyła, ale pokazała, że decyzja o reaktywowaniu Pikniku była słuszna – mówi starosta olsztyński Andrzej Abako. – Dlatego postanowiliśmy z wójtem Stawigudy, panem Michałem Kontraktowiczem, że piknik będzie się odbywać co roku – dodaje.

Zachęcamy fanów lotnictwa do zapisania daty 9 lipca 2023 roku w swoich kalendarzach i przybycia na lądowisko w Gryźlinach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony