Przejdź do treści
Model samolotu (fot. pwm.org.pl)
Źródło artykułu

IV Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA w Nowym Targu

Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ zapraszają modelarzy do udziału w IV Podhalańskim Festiwalu Modelarskim CIUPAGA. Impreza odbędzie się w dniach 27-28 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. AK w Nowym Targu, plac Evry 3.

Celem imprezy jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz promocja miasta Nowy Targ oraz regionu Podhala.

Festiwal Modelarski w Nowym Targu ma charakter festiwalu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych i budowanych od podstaw. Uczestnik może wystawić dowolną liczbę modeli.

Podczas festiwalu mogą startować modelarze plastikowi oraz kartonowi. Wydarzenie jest pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Kategorie wiekowe:
– HONIELNIK czyli MŁODZIK (zawodnicy do 12 lat),
– JUHAS czyli JUNIOR (zawodnicy od 12 do 18 lat),
– BACA czyli SENIOR (zawodnicy powyżej 18 lat).

Modele będą oceniane przez komisję sędziowską wg zasady “podoba się - nie podoba się”. W czasie oceny komisja będzie zwracać szczególną uwagę na: staranność wykonania oraz poprawność geometryczną, stopień skomplikowania modelu, malowanie i oznakowanie (nie dotyczy modeli kartonowych), wkład pracy własnej. Jeżeli waloryzowana część modelu jest ukryta w środku modelu modelarz chcący zwrócić uwagę na waloryzacje powinien dołączyć dokumentację fotograficzną z etapu budowy waloryzacji.

Rejestracja odbywać się będzie tylko online.

IV Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA to już tradycja że na naszym plakacie widnieje Spitfire, jest to hołd w stronę kpt. pil. Tadeusza Schiele, podhalańskiego akcentu w II Wojnie Światowej, my na jego pamięć i cześć, nagradzamy najlepszy myśliwiec z szachownicą, nagrodą "Nojpiykniyjsy Polowac", im.kpt.pil.T.Schiele – informują organizatorzy.

Nagrodę za najładniejszy myśliwiec z szachownicą będzie można zdobyć startując w kategorii specjalnej, do której można wystawić jeden model. Organizatorzy przewidują też nagrody specjalne.

Organizatorzy festiwalu proszą chętnych do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej o dokonanie rezerwacji. W planie Festiwalu Modelarskiego są również warsztaty modelarskie.

Więcej informacji na stronie www.gmnt.eu/ciupaga-2023/ oraz na stronie wydarzenia.

IV Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA w Nowym Targu (fot. Grupa Modelarska Nowy Targ)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony