Przejdź do treści
Źródło artykułu

IV Fiesta Balonowa w Grajewie

W dniach 19–21 maja 2023 r. w Grajewie zdarzy się rzecz wyjątkowa! Na zaproszenie Burmistrza miasta Grajewa, po raz czwarty nad miastem i okolicą latać będą balony na ogrzane powietrze. A to wszystko w ramach IV edycji Fiesty Balonowej.

Fiesta balonowa to show o widowiskowym charakterze, który wzbudza silne, pozytywne emocje i na długo zostaje w pamięci. Zdjęciami z takich imprez ludzie chętnie się dzielą w mediach społecznościowych, a i media tradycyjne zawsze są obecne.

W ramach balonowej fiesty pojawi się 11 balonowych ekip. Na niebie zobaczymy: balon SALAG Jerzego Czerniawskiego, balon Marcina Nowaka, balon Lecha Koltuna. Kolejny balon na Fieście reprezentuje linie lotnicze SprintAir. Lata nim znakomity pilot, instruktor i egzaminator - Włodzimierz Klósek. Balonem "Stalowa Wola" będzie latał Mikołaj Gomółka. Ampol-Merol zaprezentuje Grudziądzki Klub Balonowy. Latał nim będzie Andrzej Ogonowski z grupą młodych pilotów. Balonem Happy People latał będzie Piotr Lubaczewski, będzie po raz pierwszy w Grajewie. Pilotka Oliwia Jasieńska będzie latała balonem Szczecinek. Balonem z Ryk poleci Bartek Pyza. Balonem latali będą też Daniel Kuniewicz i Kamil Dakowicz. W Grajewie pojawi się jeszcze jeden balon, Filipa Fauzera.

Kolejna edycja latania w Grajewie. Zamieszanie na niebie zrobią nie tylko balony ale również paralotniarze. Będzie kolorowo! Starty i pokazy m.in. z SP4!

Zachęcamy do zainteresowania się sportami lotniczymi. Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne czy nieosiągalne. Będziemy po raz kolejny mówić o lataniu, będzie można wsiąść do balonu i zobaczyć Grajewo z wysokości, w lotach na uwięzi a może i lecąc nad miastem... – zapraszają do udziału w Fieście organizatorzy.

Program IV Fiesty Balonowej:

19 maj, piątek
18.00 – Odprawa do lotu SP4, ul. Konstytucji 3 Maja 23
18.20-18.45 –Start balonów i ew. paralotniarzy, SP4, ul. Konstytucji 3 Maja 23
ok. 21.00 – przejazd ulicami Miasta Grajewo z palnikami

20 maj, sobota
06.00-06.30 – Start balonów (miejsca startu do uznania dyr. Sportowego, nalot na Miasto Grajewo)
15.00-17.00 – piknik Organizacji Pozarządowych w parku z czołgami, gdzie wystawimy się z koszem, palnikiem i krzyżem, będą animacje dla dzieci – zawody w rzucaniu markerem do krzyża, opowieści o lataniu,
17.45 – Odprawa oficjalna do lotu przy publiczności, analiza meteo, podanie konkurencji, SP4, ul. Konstytucji 3 Maja 23
18.30-20.00 – POKAZ BALONÓW i loty na uwięzi SP4
18.20-18.45 –Start balonów, SP4 Konstytucji 3 Maja 23

21 maj, niedziela (dzień rezerwowy)
06.00-06.30 – Start balonów (miejsca startu do uznania dyr. Sportowego, nalot na Grajewo

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony