Przejdź do treści
Źródło artykułu

III FLY CAMP Rudniki – doskonalący obóz szybowcowy

Aeroklub Częstochowski serdecznie zaprasza szybowników na Doskonalący Obóz Szybowcowy – III FLY CAMP Rudniki.

Impreza odbędzie się w dniach 10 – 18 maja 2024 r. na lotnisku Rudniki (EPRU).

Celem obozu jest trening w lataniu przelotowym oraz zdobycie wiedzy i doświadczenia lotniczego. Organizatorzy zapraszają zarówno niedoświadczonych jak i doświadczonych szybowników.

Minimalne wymagania dla uczestników to: ważna licencja SPL, ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie oraz inne dokumenty wymagane przepisami lotniczymi. Ważność dokumentów nie może być krótsza niż 18.05.2024 r.

Wpisowe wynosi 350 PLN. Wysokość wpisowego nie jest uzależniona od długości pobytu na obozie (z wyjątkiem pobytów jednodniowych).

W ramach wpisowego organizator zapewnia: osłonę meteorologiczną (bezpłatny dostęp do komercyjnych serwisów meteorologicznych), salę odpraw, bezpłatne hangarowanie szybowców o konstrukcji drewnianej, dostęp do WiFi, dostęp do usług poligraficznych (ksero, drukarka) związanych z uczestnictwem w obozie, kadrę instruktorską i wykładowców, miejsce do spotkań integracyjnych (grill lub ognisko). Organizator zapewnia koszulkę okolicznościową i mapę topograficzną rejonu lotniska.

Nasz obóz to świetna okazja aby poznać środowisko lotnicze oraz uzyskać warunki do odznak FAI – zachęcają do udziału w III FLY CAMP Rudniki organizatorzy.

Tegoroczna edycja będzie szczególna ponieważ w jej trakcie zostanie rozegrany I Memoriał szybowcowy im. Marka Małolepszego.

Więcej informacji na stronach: aeroklub-czestochowa.org.pl, flycamp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony