Przejdź do treści
II FLY CAMP Rudniki – doskonalący obóz szybowcowy (fot. Aeroklub Częstochowski)
Źródło artykułu

II FLY CAMP Rudniki – doskonalący obóz szybowcowy

Aeroklub Częstochowski serdecznie zaprasza szybowników na Doskonalący Obóz Szybowcowy – II FLY CAMP RUDNIKI.

Impreza odbędzie się w dniach 13.05 – 21.05.2023 r. na lotnisku Rudniki (EPRU).

Celem obozu jest trening w lataniu przelotowym oraz zdobycie wiedzy i doświadczenia lotniczego. Organizatorzy zapraszają zarówno niedoświadczonych jak i doświadczonych szybowników.

Minimalne wymagania dla uczestników to: ważna licencja, ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie oraz inne dokumenty wymagane przepisami lotniczymi. Ważność dokumentów nie może być krótsza niż 21.05.2023 r.

Wpisowe wynosi 300 PLN. Istnieje możliwość jednodniowego uczestnictwa w obozie (np. w celu zdobycia dodatkowych uprawnień dotyczących rodzaju startu). W takim przypadku wpisowe wynosi 80 PLN.

W ramach wpisowego organizator zapewnia: osłonę meteorologiczną (bezpłatny dostęp do komercyjnych serwisów meteorologicznych), salę odpraw, bezpłatne hangarowanie szybowców o konstrukcji drewnianej, dostęp do WiFi, dostęp do usług poligraficznych (ksero, drukarka) związanych z uczestnictwem w obozie, kadrę instruktorską i wykładowców, miejsce do spotkań integracyjnych (grill lub ognisko). Organizator zapewnia kamizelkę odblaskową i mapę topograficzną rejonu lotniska.

– Nasz obóz to świetna okazja aby poznać środowisko lotnicze oraz uzyskać warunki do odznak FAI – zachęcają do udziału w II FLY CAMP Rudniki organizatorzy.

Więcej informacji w piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony