I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze

I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze (fot. Mariusz Wiśniowski)

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe zaprasza wszystkich pilotów na I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze, które odbędą się w dniach 3-4.10.2015 r. Z inicjatywą takiej imprezy wyszła Górska Szkoła Szybowcowa GSS, której zależy na integracji ze środowiskiem paralotniowym, równie silnie związanym z górą Żar, co szybownicy.

Z założenia zawody mają mieć charakter towarzyski, a rywalizacja sportowa będzie jedynie pretekstem do dobrej zabawy. Dla najcelniejszego pilota szkoła szybowcowa przekazała nagrodę w postaci lotu szybowcem. Reszta uczestników może liczyć na różne paralotniowe nagrody rzeczowe przyznane w losowaniu.

Udział w zawodach jest darmowy, piloci będą musieli jedynie pokryć koszt pierwszego wyjazdu na start oraz ewentualnych wyjazdów z Kozubnika. W zależności od warunków, cel będzie umieszczony albo na lotnisku, albo w Kozubniku. Między lotniskiem a startowiskiem będzie kursował darmowy bus.

Organizatorami imprezy są Górska Szkoła Szybowcowa Żar, Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.

Rejestracja już wkrótce na stronie PSP.

Rejestracja na miejscu planowana jest w sobotę w godzinach 8:00-9:00, a o 9:00 odbędzie się obowiązkowa odprawa. Oczywiście wszystko będzie zależeć od pogody. O wszelkich nowościach organizatorzy będą informować na bieżąco na stronach PSP i BSP oraz na stronie wydarzenia na FB.

W sobotę około 18:00 organizatorzy zapraszają wszystkich paralotniarzy i szybowników na wspólnego grilla pod wiatą GSS-u. Do zobaczenia!

Źródło: PSP
comments powered by Disqus