Przejdź do treści
Źródło artykułu

I Ogólnopolska Fiesta Balonowa w Wadowicach Górnych

Już w najbliższy weekend do Wadowic Górnych po raz pierwszy zawitają kolorowe balony. A stanie się to za sprawą organizowanej tam I Ogólnopolskiej Fiesty Balonowej.

W dniach 28 września – 1 października 2023 r. rozegrane zostaną zawody balonowe. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Ogólnopolskie zawody zostaną zorganizowane przez Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego. Drużyny, które zjadą do Wadowic Górnych z całego kraju, będą rywalizować o Puchar Wójta Gminy Wadowice Górne Michała Deptuły.

Już w czwartek (28 września) odbędą się poranne i wieczorne loty treningowe. Konkurencje sportowe rozgrywane będą w dwóch kolejnych dniach (29 i 30 września). Będą to w sumie cztery loty: dwa poranne - godz. 6:30-9:30 i dwa wieczorne - godz. 16:30-18:20.

Fanów sportu balonowego szczególnie zapraszam na 30 września, najpierw o godz. 18:30 na koncert zespołu Mr. Pollack. Po nim o godz. 19:00 na nocną galę balonową z pokazem laserowym i pokazem pirotechniki (tereny stadionu LKS Piast w Wadowicach Górnych).

Na 1 października zaplanowano jeszcze w godzinach 6:30–9:30 loty poranne, po czym ekipy balonowe wyjadą do domu.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony