Przejdź do treści
6 FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Grudziądzu (fot. Grudziądzki Klub Balonowy)
Źródło artykułu

Grudziądz będzie gospodarzem 6 FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów

W dniach 22-26 sierpnia 2023 r. w Grudziądzu fani sportu balonowego będą mogli śledzić rywalizację pilotów podczas 6 FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów. Organizatorek zawodów jest Grudziądzki Klub Balonowy.

Właśnie wystartował proces zaproszeń i rejestracji zawodników na 6 FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów, które w ostatnim tygodniu sierpnia rozegrają się nad Grudziądzem. Co znaczy, że rozpoczął proces rejestracji i na czym on polega?

Ten proces ma kilka etapów:

  • 10 stycznia br. organizatorzy wysłali do aeroklubów narodowych z całego świata list z zaproszeniem i formularz, w którym należy wskazać pilotów juniorów reprezentujących poszczególne kraje.
  • Gdy organizatorzy otrzymają odpowiedzi od aeroklubów narodowych (najpóźniej do 17 lutego), prześlą indywidualne zaproszenia do dwóch najlepszych pilotów juniorów z każdego kraju (20 lutego).
  • Gdy indywidualnie zgłoszą się do Grudziądzkiego Klubu Balonowego piloci i dopełnią wszelkich formalności, sprawdzona zostanie ilość zgłoszeń pilotów i jeśli zostaną wolne miejsca otworzona zostanie druga tura rejestracji.
  • Cały proces zakończy się 30 kwietnia i wtedy będzie wiadomo jacy piloci i z jakich krajów przyjadą rywalizować o tytuł Mistrza!

Już teraz zachęcamy fanów lotnictwa do zapisania daty Mistrzostw (22-26 sierpnia) w swoich kalendarzach i do przyjazdu do Grudziądza, by śledzić rywalizację załóg kolorowych balonów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony