Grudniowy Przegląd Lotniczy już w sprzedaży
Grudniowy Przegląd Lotniczy już w e-kiosku oraz w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.
W grudniowym numerze "Przeglądu Lotniczego" polecamy:
DA40 NG – ciągle na czasie – cały czas w produkcji, stale unowocześniany Diamond DA40 wykroczył przed laty swoim projektem w przyszłość. Przedstawiamy go w obecnym kształcie. Tekst i zdjęcia w locie Filip Modrzejewski.
Skrzydełko wiatrowe – pomaga czy utrudnia? – jak posługiwać się kalkulatorami ze skrzydełkiem wiatrowym plus kilka przykładów obliczeniowych ze wskazań przyrządów samolotów odrzutowych wyjaśnia Krzysztof Krawcewicz.
Grecja dla zdecydowanych – Grecja to nieczęsty kierunek wypraw pilotów general aviation, dość trudny w planowaniu, ale też atrakcyjny. Grunt to znać lokalne lotnicze obyczaje, o czym piszą Mariusz Stajewski i Marek Krzanowski.
Jak zdobyłem Mountain Rating – książka „Pilot alpejskich lodowców” przyciągała kiedyś młodzież do lotnictwa… Hubert Massalski opowiada jak zdobył w Alpach uprawnienie górskie. Można, a satysfakcja jest wielka.
Trzmiel wskrzeszony – Siebel Si 202 Hummel (trzmiel) to bardzo ciekawa niemiecka konstrukcja z lat 30. Dwuosobowy samolot szkolny pobił nawet międzynarodowy rekord wysokości. Niezwykle starannie wykonana replika budowana przez 14 lat, prezentuje się świetnie w locie i na ziemi. Historię Hummela i zdjęcia jego jedynej repliki prezentuje nasz belgijski korespondent Stefan Degraef.
Carbon i Extra – Pięknie się różnią i pięknie komponują. Spotkanie w powietrzu dwóch samolotów, z których każdy odpowiada innemu rodzajowi lotniczej pasji – uwiecznił Filip Modrzejewski.
1250 km – kto pierwszy w Polsce? – Wykonanie szybowcem przelotu 1250 km w polskich warunkach klimatycznych i ruchowych jest marzeniem jak dotąd niedościgłym. Bogdan Dorożko, autor przelotu 1100 km przeprowadza analizę i precyzuje jak warunki muszą być spełnione by wyczyn się udał. Pod rozwagę szybownikom przez okres zimowy – w nadziei że sezon 2025 przyniesie komuś ten wielki sukces.
Ponadto:
Jesienne impresje z kolorowych Mazur Tomasza Majora, oraz relacja z balonowej fiesty w spowitymi mgłami Karpatach w Maramures w Rumunii, zdominowanej w tym roku przez załogi z Polski Anety Duczkowskiej, latającej na niezwykłym, bo sterowanym balonie.
Felietony:
- Wiesława Jedynaka o tym jak GPS wchodził do general aviation, jak je zmienił, i… co dalej,
- Piotra Długiewicza zawierającego garść obserwacji na temat latania w Australii,
- Redaktora naczelnego Krzysztofa Krawcewicza, o trochę spóźnionym, choć bardzo cennym wyróżnieniu FAI dla Sebastiana Kawy
Zapraszamy do lektury!
Komentarze