Przejdź do treści
Przegląd Lotniczy 12/2023
Źródło artykułu

Grudniowy Przegląd Lotniczy już w sprzedaży

Grudniowy Przegląd Lotniczy już w e-kiosku oraz w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.

W grudniowym numerze "Przeglądu Lotniczego" polecamy:

Komfortowy GTL
Przedstawiamy najnowszy top-produkt Manufaktury Krzysztofa Wronowskiego – Argon GTL, pierwszy na świecie wiatrakowiec do którego zastosowano silnik Rotax 916 o mocy 160 KM. Krzysztof Krawcewicz docenia go szczególnie zimową porą…

Odprawa przed lotem
Jednym z wątków jakie mogą się pojawić na egzaminie językowym, jest przygotowanie do lotu i odprawa przed lotem - niestrudzony Łukasz Wieczorek przygotowuje nas do podniesienia poziomu wypowiadania się po angielsku na poziom ICAO przynajmniej 5.

Białe klify na weekend
Latanie w brytyjskiej przestrzeni powietrznej nie jest trudne, o ile się solidnie przygotujemy do lotu - przekonuje Filip Modrzejewski i zabiera nas w lot na wyspę Wight.

Kręgi na wietrze
Silny wiatr odchylony od kierunku pasa utrudnia zbudowanie kręgu i wyjście na prostą – jak sobie z tym i innymi manewrami radzić pisze instr. Krzysztof Krawcewicz.

Gdy nafta lotnicza ożyje
W karierze pilota zawodowego oprócz umiejętności, liczy się to, jak postąpi w sytuacji nieprzewidzianej. O pewnym locie z przygodą a potem wielotygodniowym szukaniu jej przyczyny, pisze pilot śmigłowcowy Błażej Morawski. Przyczyna – zaskakująca. Artykuł ku przestrodze.

Awiacja według Tomasza
Tomasz Major słynie ze swojej pasji odnawiania oblicza lotnictwa prywatnego. Swoje pomysły realizuje niezwłocznie i z sukcesem. Poczynaniom energicznego właściciela trzech samolotów i czterech lądowisk a przy tym autora poradników dla sobie podobnych entuzjastów, przygląda się ze zdumieniem i podziwem Krzysztof Krawcewicz.

Historia LOPP
Sto lat temu powstała organizacja społeczna o charakterze paramilitarnym, zajmująca się popularyzacją lotnictwa i obrony cywilnej w przedwojennej Polsce. Dziedzictwo jej zaledwie 16 lat istnienia przetrwało do dziś – historię LOPP przedstawił Jarosław Dobrzyński.

Aeropiknik na finał
Balonowy Puchar Polski 2023 zakończyło rozegranie zawodów w Paczkowie. Relację pełną malowniczych zdjęć zapewniła Ewa Daszewska.

W parze z indyjską Iskrą
Połączone siły Fundacji Dywizjon 303 oraz Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła przywróciły polskiemu niebu kolejną Iskrę, tym razem jest to egzemplarz z... egzotyczną historią. Pięknie wygląda i pięknie lata co udokumentował zdjęciami Filip Modrzejewski.

Felietony: 
• Jarosława Czaplickiego – o liczbie 65 i jej znaczeniu dla pilotów latających w przewozie 
• Piotra Długiewicza – o strefach czasowych na ziemskim globie, dla odprężenia studentów kursów teoretycznych ATPL mierzących się właśnie z nawigacją
• Redaktora naczelnego Krzysztofa Krawcewicza – refleksje na temat sensu latania w zimie

Zapraszamy do lektury!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony