Festiwal Modelarski Dobczyce

model samolotu kartonowy (fot. kartonwork.pl)

Burmistrz Miasta Dobczyce, Stowarzyszenie Konstruktorzy Marzeń oraz RCOS Dobczyce zapraszają modelarzy do udziału w Festiwalu Modelarskim w ramach corocznego Święta Flotylli Pińskiej, który odbędzie się w dniu 3 lipca 2021 r. w budynku RCOS Dobczyce, przy ul. Szkolnej 43.

Celem imprezy jest promocja modelarstwa, jako sposobu spędzania czasu wolnego; popularyzowanie pamięci o Flotylli Pińskiej wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży; wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku.

Festiwal Modelarski w Dobczycach ma charakter konkursu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Uczestnik zawodów może zgłosić dowolną ilość w każdej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model jednego uczestnika w danej klasie. Do konkursu można zgłaszać modele kartonowe i plastikowe. Organizatorzy nie przewidują opłat startowych.

Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się – nie podoba się. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany, przeróbki itp. Posłuży ona w wypadku kwestii dyskusyjnych oraz do oceny modeli.

We wszystkich klasach konkurs rozegrany zostanie w grupach wiekowych:
•  Młodzik (zawodnicy do 13 lat),
•  Junior (zawodnicy od 13 do 18 lat),
•  Senior (zawodnicy powyżej lat 18).

Zgłaszanie modeli należy kierować e-mailem na adres: Jacek.bassara@wp.pl
Istnieje możliwość zgłoszenia modelu na miejscu w RCOS Dobczyce w dniu konkursu.
 
Wśród nagród specjalnych do zdobycia jest: Puchar Grand Prix od Stowarzyszenia Konstruktorzy Marzeń – za najlepszy model w polskich barwach oraz Puchar od modelarzy krakowskich – za najlepiej wykonany model sprzętu konstrukcji polskiej z okresu II Rzeczypospolitej.

Więcej informacji na stronie www.pwm.org.pl

Źródło: pwm.org.pl
comments powered by Disqus