Festiwal Balonowy w Rypinie

Zawody Balonowe o Puchar Energa w Rypinie (fot. UM Rypin)

W Rypinie, na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, w dniach od 7 do 11 lipca br. po raz kolejny odbędą się Zawody Balonowe zaliczane do Balonowego Pucharu Polski. To niezwykłe wydarzenie tradycyjnie odbędzie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas tegorocznych zawodów wystartuje około 20 załóg balonowych.

To wyjątkowe wydarzenie zagościło już na stałe w kalendarzu miejskich wydarzeń. Pierwszy balonowy festiwal zorganizowano w 2016 roku. Wówczas miasto gościło załogi balonowe z całego świata, a honorowym gościem imprezy był Per Lindstrand – szwedzki zawodnik znany z rekordowych transoceanicznych lotów balonem.

W tym roku dzięki sprzyjającej pogodzie mieszkańcy miasta i okolic ponownie będą mogli podziwiać balony unoszące się w powietrzu. W programie tegorocznego wydarzenia będzie m.in. nocny przejazd z palnikami w dniu 8 lipca o godz. 21:30 oraz poranne i wieczorne loty do konkurencji.

Pierwszy lot do konkurencji zaplanowano na 8 lipca o godz. 5:00. W sumie w planie jest sześć lotów do konkurencji. Dzień 11 lipca jest terminem rezerwowym.

Najwięcej atrakcji czeka na fanów lotnictwa w piątek (9 lipca). Oprócz porannego i wieczornego lotu balonów, na ten dzień przygotowano nocny pokaz balonów, któremu towarzyszyć będzie również mecz w piłkę nożną pomiędzy samorządowcami, a finalistami ligi orlikowej, pokazy modelarskie, wspólna zabawa z DJ oraz nocne kino plenerowe.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Energa z Grupy Orlen, Sponsorem Technicznym i Wyłącznym Dostawcą Gazu Gaspol S.A. Partnerami wydarzenia są: Rejs oraz Damix.

Serdecznie zapraszamy fanów lotnictwa do udziału, wspólnej zabawy oraz podziwiania kolorowych balonów nad rypińskim niebem w dniach 7-11 lipca 2021 r.

Źródło: UM Rypin
comments powered by Disqus