Przejdź do treści
Źródło artykułu

Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Doświadcz niezwykłej magii podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie! Wybierz się w niezapomnianą podróż z historią lotnictwa, wypełnioną licznymi atrakcjami. Odkryj dęblińskie eksponaty w zupełnie nowym świetle, gdy słońce zachodzi, a noc staje się żywym tłem dla fascynujących wydarzeń.

Zarezerwuj datę – 18 maja 2024 r. w godzinach 17:00-23:00 – i dołącz do tego wyjątkowego wydarzenia przygotowanego w zupełnie nowej, atrakcyjnej formule! Zapraszamy na ekspozycję plenerową Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1.

Głównym punktem Nocy Muzeów będzie występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który kontynuuje ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej i zaprezentuje okolicznościowe widowisko przygotowane specjalnie na tę okazję! Ale to tylko początek!

Dodatkowo podczas całego wydarzenia dostępny będzie szereg dodatkowych atrakcji na tę jedyną w swoim rodzaju noc! Na dobry początek zdradzamy kilka z nich:

  • Wykłady w ramach “Wszechnicy Lotniczej”, które poszerzą Waszą wiedzę o historii i technologii lotniczej. Usłyszymy m.in. prorektora ds. kształcenia LAW płk. prof. Andrzeja Truskowskiego oraz prorektora ds. studenckich LAW, prof. Adama Wetoszkę
  • Spotkanie z grupą Biało-Czerwone Wirtualne Iskry, dzięki którym będzie można wziąć udział w fascynującym interaktywnym pokazie, a nawet wcielić się w rolę pilota samolotu TS-11 Iskra.
  • Pokazy laserowe w namiocie sferycznym, pełne magii światła i nowoczesnych technologii.
  • Animacje i filmy dla dzieci, aby również najmłodsi mogli cieszyć się tą wyjątkową nocą.
  • Stoiska promocyjno-edukacyjne: m.in. COBI – gdzie będziecie mogli podziwiać olbrzymią wystawę modeli samolotów z klocków, a może nawet złożyć swój własny… Lotnicza Akademia Wojskowa oraz Koło Naukowe Lotniczej Akademii Wojskowej.

Jeśli pogoda będzie sprzyjająca zobaczycie na muzealnym niebie przepiękny balon Spółdzielnia Mleczarska Ryki. Ale to nie wszystko! Dołączcie do wydarzenia i bądźcie na bieżąco, niebawem organizatorzy będą informowali o kolejnych atrakcjach!

Wstęp na wystawy – tylko 1zł – cegiełka na renowację naszych eksponatów!

To będzie jedno z największych kulturalnych wydarzeń muzealnych tego roku! Nie przegapcie go! Zapraszamy serdecznie na Europejską Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych!

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://facebook.com/events/408472345420598

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony