Przejdź do treści
B737 MAX 8 (SP-EXC) dla Enter Air (fot. Enter Air)
Źródło artykułu

Enter Air powiększa flotę na sezon letni

Do Warszawy dotarł w piątek bezpośrednio z Seattle samolot SP-EXC, trzeci z czterech Boeingów 737 MAX 8, które mają zwiększyć flotę Enter Air przed sezonem letnim. W ostatnim tygodniu nowego A320 odebrał także Chair Airlines, szwajcarska linia lotnicza, której 49% należy do Enter Air. Łącznie Grupa będzie korzystała w sezonie letnim z 36 samolotów.

SP-EXC, którego produkcja zakończyła się kilka dni temu przyleciał do Warszawy bez międzylądowania prosto z fabryki Boeinga koło Seattle pokonując ponad 8400 km. To rekordowy dystans przy maksymalnym zasięgu tej maszyny na poziomie 6500 km. Tak spektakularny rezultat udało się osiągnąć dzięki optymalnej konfiguracji samolotu, dobrej pogodzie, optymalnie dobranym parametrom trasy i wysokości przelotowej, oraz znakomitym silnikom. Dzięki zgraniu wszystkich elementów samolot spalił w powietrzu dużo mniej paliwa, dzięki czemu znacznie przekroczył swój maksymalny nominalny zasięg. Przed rozpoczęciem latania, samolot musi przejść jeszcze serwis przygotowawczy i zostać wyposażony we wszystkie elementy wymagane przez standardy Enter Air i ULC, co może potrwać około tygodnia. SP-EXC jest leasingowany od firmy BOCA Ireland i jest przystosowany do wymogów stawianych przy obsłudze rejsów czarterowych. Będzie latał przede wszystkim na dłuższych trasach, gdzie jego konfiguracja pozwala na oszczędność paliwa oraz na redukcję emisji CO2 o prawie 18%. Samolot ten jest także cichszy niż poprzednia generacja B737 aż o 40%, co jest ważnym elementem ochrony środowiska – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

W tym tygodniu także Chair odebrał kolejny samolot Airbus A320, co oznacza, że flota całej grupy wzbogaciła się w ostatnich dniach o 4 dodatkowe samoloty. Czekamy na jeszcze jednego MAXa, a więc w sezonie letnim będziemy jako Grupa Enter Air razem z wynajętymi maszynami wykorzystywali 36 samolotów – dodaje Grzegorz Polaniecki.

Chair odebrał kolejny samolot Airbus A320 (fot. Enter Air)

SP-EXC to trzeci z czterech samolotów Boeing 737 MAX 8, które mają dołączyć do floty Enter Air przed sezonem letnim. Początkowo samolot będzie operował w całkowicie białym malowaniu. Tak dynamiczny wzrost floty jest wynikiem dużego popytu na tanią i pewną usługę czarterową, jaką dostarcza Enter Air klientom z całej Europy.

W trakcie sezonu LATO 2023 Grupa Enter Air zamierza korzystać z 36 samolotów: 29 własnych samolotów, 3 dodatkowych maszyny wynajętych na zasadach wet-lease oraz 4 samolotów Chair Airlines, szwajcarskiej linii lotniczej której współwłaścicielem jest Enter Air. Flota Chair Airlines to aktualnie 4 samoloty: trzy Airbusy A320 i jeden A319. W ostatnim tygodniu szwajcarski przewoźnik odebrał Airbusa A 320 o rejestracji HB-JOS.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony