Elektryzujące atrakcje na Red Bull 111 Megawatt

Łukasz Czepiela (fot. Joerg Mitter/Red Bull Content Pool)

W Kleszczowie na kibiców czekają pokazy freestyle motocrossu oraz akrobacji lotniczych Łukasza Czepieli.

W ciągu dwóch lat Red Bull 111 Megawatt stał się imprezą rozpoznawalną na całym świecie przez fanów brudnych wyścigów. Polski przystanek jako część Światowej Serii Hard Enduro zapewnia potężną dawkę emocji zarówno głodnym wrażeń kibicom, jak i zawodnikom stawiającym czoła wymagającej trasie, własnym słabościom i odważnym rywalom.

Jednak w tym roku w Kleszczowie oprócz widowiskowych wyścigów na widzów będą czekały dodatkowe, elektryzujące atrakcje, które niejednego wprawią w osłupienie. Swoje widowiskowe pokazy w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów zaprezentuje grupa szalonych zawodników freestyle motocross FMX4Ever oraz Łukasz Czepiela, który udowodni, że swoim samolotem potrafi robić cuda. To oznacza, że będzie się działo!

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w południe, nad terenem imprezy, partner wydarzenia – Red Bull MOBILE – przygotowuje pokaz akrobacji lotniczej. W spektakularnych ewolucjach w powietrzu, na samolocie Extra 300 zaprezentuje się Łukasz Czepiela, jedyny Polak występujący w prestiżowych zawodach Red Bull Air Race. Podczas ostatniego przystanku Mistrzostw Świata w Niemczech zajął 2. miejsce.

Triki na motocyklach crossowych, wykonywane 12 m nad ziemią i loty na odległość ponad 21 m, publiczność będzie mogła podziwiać trzykrotnie podczas finałowego dnia zawodów. Pokazy wykona Legendarna międzynarodowa ekipa FMX 4 Ever, w pięcioosobowym składzie: Nick Franklin (NZL), Martin Koren (CZE), Julien Vanstippen (BEL), Radek Bilek (CZE), Zdenek Fusek (CZE)

W tym roku z jeszcze większym rozmachem przygotowane zostanie miasteczko kibica. Partnerzy imprezy: Gmina Kleszczów, GoPro, KTM, FOX, Peugeot zaplanowali specjalne atrakcje dla publiczności. O te technologiczne zadba w swojej strefie Saturn, gdzie chętni będą mogli m.in. przetestować sprzęt firmy Samsung: smartfony Note 7 i Galaxy S7, a także najnowsze telewizory.

Szczególnych emocji dostarczą okulary Samsung Gear VR – pokazany w technologii 360 przejazd z perspektywy ridera pozwoli przenieść się w centrum akcji i poczuć, jak uczestnik zawodów. Dodatkowo, Saturn wspólnie z Samsung przygotował specjalną akcję z KTM, na którym zrobicie zdjęcia na tle kadru trasy za pomocą technologii green box!

Oczywiście nie zabraknie stworzonych specjalnie na okoliczność imprezy pamiątek – na miejscu będzie można kupić koszulki i czapki z oficjalnym logo Red Bull 111 Megawatt. Do dyspozycji kibiców będzie też strefa gastronomiczna.

Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Harmonogram Red Bull 111 Megawatt:

17.09.2016 (sobota)
11.00 – otwarcie terenu imprezy
12.00 – start kwalifikacji
13.00 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)

18.09.2016 (niedziela)
11.00 – otwarcie terenu imprezy
12.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
12.40 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)
13.11 – start wyścigu finałowego
15.30 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
17.11 – zakończenie wyścigu
17.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus