Przejdź do treści
Źródło artykułu

Egzaminy teoretyczne do licencji nie tylko w ULC!

Royal-Star AERO – pierwszy ośrodek szkoleń lotniczych w Polsce, w którym można zdawać egzaminy teoretyczne do licencji PPL(A)/ (H), CPL(A)/ (H)  i ATPL(A)/ (H)!

Mielecki Royal-Star AERO uzyskał akredytację pozwalającą na przeprowadzanie egzaminów teoretycznych do licencji samolotowych i śmigłowcowych pod europejskim nadzorem lotniczym Austro Control, zgodnie z przepisami EASA.

W listopadzie 2022 roku w siedzibie Royal-Star Aero odbyła się pierwsza sesja egzaminacyjna, a następna została zaplanowana już na styczeń 2023.

Egzaminy teoretyczne do licencji PPL(A)/ (H), CPL(A)/ (H) i ATPL(A)/ (H) - zapisz się już dziś: https://ato.royalstaraero.pl/egzaminowanie-2/egzamin-rejestracja

Ośrodek szkolenia lotniczego Royal-Star AERO z siedzibą w Mielcu został oficjalnie zatwierdzony jako centrum egzaminacyjne mogące prowadzić egzaminy teoretyczne zgodnie z przepisami EASA. Szkoła prowadzi egzaminy pod europejskim nadzorem lotniczym Austro Control. Certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu jest respektowany w każdym kraju członkowskim EASA, jest tak samo ważny jak ten wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Royal-Star AERO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich kursantów i rozszerza ofertę szkoleniową o możliwość zdawania egzaminów teoretycznych do licencji w mieleckiej bazie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że egzaminy obejmują zarówno licencje samolotowe (A), jak i śmigłowcowe (H). Royal-Star AERO to jedyny ośrodek szkoleniowy w Polsce, który oferuje pełen pakiet szkoleń od PPL do ATPL oraz możliwość zdawania egzaminów teoretycznych do licencji.

To z pewnością dobra wiadomość dla wielu kursantów, którzy przygotowują się do zdobycia licencji lotniczych i budowania kariery w lotnictwie. Od teraz cały proces związany ze zdobywaniem licencji, zarówno ten praktyczny i jak teoretyczny, będzie można przeprowadzić w jednym miejscu, bez konieczności wyjazdów do Warszawy. To doskonała alternatywa dla przyszłych pilotów z południa Polski oraz studentów uczelni na kierunkach związanych z lotnictwem, które swoje siedziby mają między innymi w Rzeszowie. Ponadto, możliwość zdawania egzaminów teoretycznych w Royal-Star AERO jest otwarta dla wszystkich kursantów z Europy.

Royal-Star AERO jest pierwszym w Polsce ośrodkiem ATO, który może prowadzić egzaminy teoretyczne do licencji. Proces zdawania egzaminów teoretycznych odbywa się pod nadzorem Austro Control i jest przeprowadzony w certyfikowanym ośrodku szkoleniowym - w tym wypadku w Royal-Star AERO – i  jest tak samo ważny jak egzamin państwowy zdawany w strukturach Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Egzaminy prowadzone w Royal-Star AERO są zgodne z przepisami EASA i respektowane w każdym kraju członkowskim organizacji.

Kolejnym dużym ułatwieniem dla Kandydatów wybierających Royal-Star AERO jest możliwość zdawania, kontynuowania i kończenia egzaminów w każdym certyfikowanym ośrodku szkoleniowym w Europie, który znajduje się pod nadzorem Austro Control. Inaczej niż w przypadku egzaminów zdawanych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, gdzie rozpoczęcie, kontynuacja i zakończenie egzaminu musi odbywać się pod jego nadzorem. To rozszerzenie jest z pewnością ułatwieniem dla osób, które w trakcie szkolenia do kolejnych licencji zmieniają miejsce zamieszkania. Nadzór Austro Control znacznie rozszerza możliwość zdawania egzaminów teoretycznych w innych państwach.

W listopadzie 2022 r. w siedzibie Royal-Star Aero została przeprowadzona  pierwsza sesja egzaminacyjna, a następna została zaplanowana już na styczeń 2023.

Jeśli nurtuje Was kwestia pytań, jakie mogą pojawić się na egzaminie, uspokajamy. Austro Control korzysta z banku pytań ECQB2021 (European Central Question Bank), który jest używany przez wszystkie państwa członkowskie EASA, w tym także Polskę. Oznacza to, że pytania są jednolite dla wszystkich instytucji egzaminujących, nie ma więc obaw, że pula pytań, która przypadnie Kandydatom na egzaminie w Royal-Star będzie się różnić od tych zatwierdzonych przez EASA. Royal-Star AERO spełnia wszystkie wymagania nadzoru lotniczego, jest merytorycznie i technicznie przygotowany do przeprowadzenia egzaminów teoretycznych EASA. Sale szkoleniowe zostały wyposażone w tablety typu i PAD, dedykowane wyłącznie do egzaminów, a sam egzamin prowadzony jest z zachowaniem wymogów zgodnych z wytycznymi EASA w zakresie egzaminowania. Nad prawidłowością procesu egzaminacyjnego czuwają zatwierdzeni egzaminatorzy.

Harmonogram egzaminów EASA w Royal Star

Royal-Star AERO jest pionierem wśród ośrodków szkoleń lotniczych w Polsce, od lat zajmuje czołowe miejsca wśród placówek szkolących przyszłych pilotów, wprowadzając w swoje struktury europejskie standardy. Dzięki temu Royal-Star AERO jest atrakcyjny również dla studentów z zagranicy, którzy cenią sobie w mieleckim ośrodku doskonałe zaplecze szkoleniowe, na które składa się m.in. flota, nowoczesne symulatory lotu typu FNPT II oraz bezpośredni dostęp do lotniska, a także przyjazna polityka cenowa, która pozwala na swobodne planowanie kolejnych licencji i uprawnień.

Wysoki poziom świadczonych usług oraz standardy dostosowane do linii lotniczych przyczyniły się do zdobycia akredytacji umożliwiającej przeprowadzanie egzaminów teoretycznych do licencji samolotowych i śmigłowcowych. Jeśli szukacie miejsca, w którym zrobicie wszystkie szkolenia oraz uprawnienia i dodatkowo będziecie mogli podejść do egzaminów teoretycznych, koniecznie sprawdźcie ofertę Royal-Star AERO.

Najbliższa sesja egzaminacyjna rozpoczyna się 18-19 stycznia 2023

Szczegóły: https://ato.royalstaraero.pl/egzaminowanie-2/informacje-ogólne

Kontakt: exams@royal-star.pl
Royal-Star Aero
Ul. Lotniskowa 16, 39-300 Mielec
Tel: 17 788 63 60


Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony